Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » IP cím alapján bármilyen...

IP cím alapján bármilyen weboldal rám találhatnak? Ha regisztráltam akkor tudják ki vagyok?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 19. 21:58
1 2
 1/11 szerencses85 válasza:
IP cím alapján bármikor le tudnak nyomozni a szolgáltatónál, akár beregisztráltál valahova, akár nem.
2014. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ip cím alapján pl egy weboldal ahova regisztráltam ők tudják pl a pontos lakcímemet?
2014. ápr. 19. 22:03
 3/11 kovpet ***** válasza:
Ők nem, de a bíróság megtudja a szolgáltatódtól, ha erre szükség lesz.
2014. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor csak a szolgáltató tudja pl. UPC?
2014. ápr. 19. 22:08
 5/11 szerencses85 válasza:
Igen
2014. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"IP cím alapján bármilyen weboldal rám találhatnak?"

Az Internet írányából látható publikus IP címedet a szolgáltatódtól kapod, aki egy általa menedzselt IP-címtartományból osztja azt ki.


Ahhoz, hogy kiderítsék, hogy egy adott időpillanatban az az IP, ami egy adott weboldalt meglátogatott, kihez tartozik, ahhoz az IP-t kiosztó szolgáltatót kellene felkeresni, aki a naplóállományai alapján ezt meg tudná mondani.


Viszont ilyen adatot magánember, cég nem kérhet ki; csak hatóságok - rendőrség, polgári titkosszolgálatok - és csak megfelelő indokkal, bűncselekmény esetén. És így is csak az előfizetőig jutnak el - hogy valójában ki használta akkor a netet, az további nyomozást igényel.


Szóval a werboldal üzemeltetői nem tudnak pusztán IP-címből rád találni.


"Ha regisztráltam akkor tudják ki vagyok?"

Egy regisztrációkor minimum egy felhasználónevet, jelszót és egy e-mail címet megadsz.

A felhasználóneved és az e-mail címed alapján - ha azokat máshol is használod - akkor némileg vissza tudnak követni. Függően attól, hogy regisztráció után mit csinálsz, milyen adatokat teszel közzé magadról, attól függően növekedhet a beazonosítás esélye.

2014. ápr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na de ha csak a felhasználónevemet, jelszavamat, és az emailt tudják akkor nem vagyok beazonosítható?
2014. ápr. 19. 22:23
 8/11 anonim válasza:

Töltsd le a Tor Browsert, ha kicsit utánnaolvasol, tudni fogod, elég biztonságosnak tartható...

[link]

Proxyrendszeren megy a böngészés, bármilyen oldalra felmész, más IP-címet fognak látni...

2014. ápr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Na de ha csak a felhasználónevemet, jelszavamat, és az emailt tudják akkor nem vagyok beazonosítható?"

Mint írtam, ha máshol is ugyanezt a felhasználónevet és e-mail címet adtad meg, akkor van esély rá, hogy azokra az adatokra rákeresve megtalálják a többi oldalon végzett tevékenységeidet és azokból az adatokból (illetve az adott oldalon végzett tevékenységeidből) van esély a visszakövetésedre.

2014. ápr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A weboldal vagy a szolgáltató tudja visszanézni korábbi tevékenységeimet?
2014. ápr. 19. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!