Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Fájlmegosztó oldalakról...

Fájlmegosztó oldalakról mindig tökéletes a letöltés?

Figyelt kérdés

Tehát tételezzük fel, hogy adott egy darab 100 megás fájl, ami fel van töltve 10 fájlmegosztóra. Ha letöltöm azt a fájlt minden oldalról 10-szer, akkor mind a 100 alkalommal 100%-osan ugyan az a fájl fog lementődni a gépemre?


Itt elméletileg érdekel, hogy mennyire meghbízhatóak ezek a dolgok.

Jogvédős válaszokat hagyjuk, a kérdésemnek semmi köze sincs hozzá, a technológia érdekel.


Fájmegosztó odalak googledoc, bluebox, mega, freakshare, upload.net és még rengeteg más



2014. ápr. 29. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Függ a hardverek és szoftverek, valamint a netkapcsolat minőségétől. Itthon azért elég jó netek vannak, talán évekig is kell letöltögetned, mielőtt találsz egy hibásat.
2014. ápr. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem piszkáltak bele, akkor ugyanaz (egy kis adatveszteség mindig előfordulhat).
2014. ápr. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én még a hosszú évek óta nem töltöttem le rosszul fájlt. Olyan viszont volt már, hogy eleve hibás fájl volt feltöltve.


Viszont torrentről, edonkey (emule) szerverről volt már úgy, hogy rosszul jött le egy fájl, amikor újra megpróbáltam, akkor mindig máshol volt benne a hiba.

Olvastam már olyat, hogy a nagy stúdiók sokszor alkalmaznak olyan torrentszervereket, amelyekről direkt rossz adadt jön. Ezeket persze szűri maga az egész torrent rendszer (pl. a kliens is), de mindent ki lehet játszani.

2014. ápr. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A 2-es válaszoló által említett adatvesztést észre lehet venni? Például ha az elméleti példámban jobbklikk tulajdonsággal megnézem bitméretet és mind a 100-nál ugyanannyit mutatt méretnél és lefoglalt lemezterületnél?


Kösz a válaszokat.

Teljesen új gépem van jó nettel.

Mindenkinek adtam/adni fogok zöldet.

2014. ápr. 30. 01:24
 5/7 anonim ***** válasza:

A kettes is azt írta, hogy nem szokott hiba előfordulni, de elméletileg előfordulhat.

Hogy észreveszed-e az már más kérdés. A fájl hosszában nem biztos, hogy észre lehet venni, mert előfordulhat, hogy ugyanolyan hosszú, de a tartalma más.

Ha pl. egy filmben van egy hiba és éppen nem egy létfontosságú helyen van (pl. fejléc), akkor esetleg csak lesz egy kis hiba a képen és kész. Programokban már nagyobb bajt képesek okozni a hibák, mert pl. el sem indul.

De sokszor magában a letöltési protokollban is benne van, hogy ellenőrizni kell tartalomra, tehát a hiba azonnal kibukik. Vagy ha rarból tömörítesz, akkor a rar kibontáskor észleli, hogy a fájlba hiba került. (Nem feltétlenül a letöltéskor.)


Szerintem kár ezzel foglalkoznod, gyakorlatilag az nem fog előfordulni, hogy hiba kerül a letöltésed során a fájlba.

2014. ápr. 30. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tengor ***** válasza:

A fájlletöltő protokollok TCP felett működnek. A protokoll tartalmaz hiba észlelést és hibajavítást. Nagyon kicsi annak az esélye, hogy egy csomag (nem egy 100 MB-os, hanem egy pár KB-os) úgy sérüljön, hogy az a TCP-nek ne tűnjön fel. Ha megsérül a TCP eldobja a csomagot és a csomag újra küldésre kerül.

A hiba előfordulásának esélye valóban olyan kicsit, hogy évekig kellene tölteni nagyon sokat, hogy egybe is beleszaladj.

Ha a TCP-n mégis átmegy a hiba, akkor a tömörített állományban lévő magasabb szintű ellenőrzésen még mindig fennakadhat.

2014. ápr. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen ezeket a hasznos válaszokat!
2014. ápr. 30. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!