Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vatera per, ilyen lehetséges?

Vatera per, ilyen lehetséges?

Figyelt kérdés

Üdv.


Vaterán megakartam venni egy árút. 2000ft kerekitve. Rányomtam, személyes átvétel..blabla. Aztán beszéltem a termék tulajdonosával. csak 16:00tól tudja átadni a terméket. viszont én 12ig vagyok munkában aztán megyek haza. Pesttől másfél órányira lakok..csak odajárok dolgozni, nem ott élek. Szóval nekem ez így nem jó. mondtam is neki. Erre kaptam a levelet hogy beperel, blabla, vatera szabályzat blabla..régen is volt hogy más nem vette meg as termékem, v én nem másét..időpont hiánában, mert összeegyezhetetlen..még is kulturáltan megtudtuk beszélni, és befejeztük a beszélgetést. Ráadásul neki még 2x felvan töltve ugyan ez a termék..nem értem mi lenne ha esetleg elnézne felette...szerintetek? van esélye?



#vatera.
2014. ápr. 30. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Kifizetted mar az arut?
2014. ápr. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a) Elfogadtad a vatera szabályzatát

b) A magyar jogszabályok érvényesek rád

c) megvásároltál egy tereméket


Amennyiben a fenti állítások igazak rád nézve, köteles vagy a terméket kifizetni, ellenkező esetben jogi útra terelheti az eladó a dolgot.


Az már más kérdés, hogy meg lehet beszélni a dolgokat, de ismerve a magyar mentalitást, meghallgatnám amásik felet is, mert ki tudja, mit hallgatsz el.

2014. ápr. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem fizettem még. hiszen személyes átvételt választottam.
2014. ápr. 30. 21:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Szoval ha nincs nala a penz, aru is nala van, akkor mi alapjan perelne be? Vateran nincs olyan, hogy ha pl. 72 oran belul nem veszi at az arut a vevo, akkor ervenytelen a vasarlas?
2014. ápr. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

egy ilyet másolt be nekem.


A vásárlás után a vételi szándékától nem állhat el (PTK 211. §)!



A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló 211.§-ban rendelkezik a kérdésről. A törvény értelmében az a vevő, aki egy aukciós oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, a licittől a későbbiekben nem állhat el. Az eladónak a vatera.hu oldalra feltett ajánlata szerződéskötési nyilatkozatnak minősül, vagyis ha a termékre licitáltak, az eladási szándéktól elállni már nem lehet. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön. Így a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni. Az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni.


Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni. A Vatera piacterén a nem teljesítő felhasználót negatív jelzéssel lehet illetni, amennyiben vállalt kötelezettségét nem teljesíti. A negatív visszajelzések alapján a Vatera akár ki is zárhatja a felhasználót a piactérről.

2014. ápr. 30. 22:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Szoval neki jobban megerne a biro, ugyved, stb. kiadasokat fizetni egy esetleges perben, mint hanyagolni a 2000 Ft-os arut, mert a ket fel nem tudott megegyezni az atvetel idopontjaban.

Egyebkent Te nem azert vagy hajlando nem atvenni az arut mert nem akarod, hanem mert (egyelore) nem tudtatok megegyezni az atveteli idpontban. Ebben en nem latok semmi torvenyelleneset idaig.

2014. ápr. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
De miért nem kérdezted meg az eladót a személyes átvételről?? Mikor és hogy tudnátok megoldani, mielőtt leütötted/vagy a liciten megnyerted a terméket?
2014. jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
beperelhet és meg is nyeri. komolyan. bíróság fog kötelezni, hogy vedd át és fizesd ki az eljárást. ha nincstelen vagy akkor nincs gond. ha van munkád, kérd postán inkább...
2014. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vagy küldj vkit...
2014. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!