Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez büntetendő vagy nem?

Ez büntetendő vagy nem?

Figyelt kérdés

Már volt régebben egy hasonló kérdés, de ott nem volt valamire válasz.Na mindegy, gondoltam felrakom ezt a kérdést.

Ha az interneten találok képeket személyekről, és innen felhasználóm egy történethez az büntetendő.

Vagy is: [link]

Amit itt találok azokat belelehet rakni történetbe?

És lehet hülye kérdés de sztárokat is belelehet rakni történetbe, igaz? :)



2014. máj. 2. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen módon. Magát a képet nem, mert egyrészt szerzői jog védi, másrészt személyiségi jogok stb. De ha csak mintának használod, és mondjuk egy könyvben leírod, mint karakter úgy természetesen igen.
2014. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyan módon gondoltam hogy karakter/szereplő egy történetben. :)
2014. máj. 2. 13:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Leírás lehet bárkiröl benne, akár a külsejére, akár az életére, körülményeire vonatkozólag, de célszerü azelején feltüntetni, hogy "minden hasonlóság bármilyen valós személlyen csak a véletlen müve".


Természetesen nevet vagy képet nem lehet beletenni úgy, hogy azonosítható legyen.

2014. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, mit értesz a kép felhasználása alatt.


Más által készített képet nem használhatsz saját céljaidra, mert szerzői jogot sértesz.


Mást ábrázoló képet szintén nem használhatsz fel, mert személyiségi jogokat sértesz.


Mindkét esetben kivételt képez az olyan fotó, aminek a készítőjétől és/vagy a modelljétől írásos engedélyt kapsz a felhasználásra, vagy ha egyértelműen szabadon felhasználhatónak van a kép az interneten megjelölve.

2014. máj. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3-dik így értem a kép felhasználását:

pl.:

[link]

Hogy így leírjuk az adatait ahogy mi akarjuk, majd róla szól a történet....

2014. máj. 2. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy kitalálsz egy kamu nevet, kamu háttérrel, annak semmi köze a képhez.


Az, hogy berakod mellé a képet, az viszont büntetendő.

2014. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!