Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Így növelhetem az otthoni...

Így növelhetem az otthoni WIFI hálózatom kiterjedését?

Figyelt kérdés
Három szintes házban élek, jelenleg egy TP-Link WR340G router látja el a házat wifi-vel, amelynek az antennája bár gyárilag nem cserélhető, mi mégis kicseréltük egy 8 dbi erősségűre, azonban sajnos ez sem elegendő az egész ház lefedésére, ugyanis a legalsó szinten majdnem egyáltalán nincs jel. Most olcsón tudnák szerezni egy új WR740N routert és azt gondoltam, hogy ezt leraknám a 2. szintre (egy olyan zónába, ahol még stabil a kapcsolat) és a bridge módot használva, kábel nélkül növelném a jelenlegi hálózat kiterjedését. Tudom, hogy a kábeles összekötés lenne a legideálisabb, de sajnos ez nem lehetséges. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek megoldható-e a két router kábeles kapcsolat nélküli összekötése?

2014. máj. 3. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Megoldható, igen.
2014. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze.


Nekem is igy van megoldva.

2014. máj. 4. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 HavanHUN ***** válasza:
Szerintem igen, de ha WiFi-t használ egy készülék tegyük fel egy tablet vagy mobil, akkor ha egyik emeletről a másikra megyünk és ott már a másik adja a jelet, akkor minden alkalommal át kell állítani a WiFi-t hogy melyiket használja. (legalább is úgy tudom)
2014. máj. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell.

Ha jól van beállítva, akkor gond nélkül vált magától az erősebb jelre, akadás nélkül.

2014. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!