Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mekkora internet sebesség...

Mekkora internet sebesség lenne szükséges?

Figyelt kérdés
Ahhoz, hogy e-mail,esetleg web,játék és ftp szervert üzemeltessek?

2014. máj. 7. 22:47
1 2
 1/15 Tengor ***** válasza:

Egy mobilnettel is üzemeltetheted ezeket, persze olyan is lesz a sebessége.

Egy levelező szerver elég kis forgalmat generál, egészen addig amíg nem engedélyezed a mellékletek csatolását.

Egy egyszerű webszerver kevés látogatóval szintén nem igényel túl sokat. Ellenben ahogy nő a funkcionalitás és a felhasználók számú úgy egyre erősebb kell alá.

Játék és FTP szerverek esetén a felhasználók száma a meghatározó.


Konkrétabb választ kapsz ha konkrétan leírod, hogy mit is akarsz csinálni.

2014. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

igazábol az a tervem h egy komolyabb szervert kiadó céget szeretnék csinálni több féle lehetőséggel ftp,játék,web,e-mail a játékszerverből szerintem ha elhiresztelődik akkor sokan lesznek rajta. FTP-t az nem tudom hányan használnának. De ezeket nem én konfigolnám be hanem ők én csak kiadnám a szervert megfelelő cuccokkal


de mivel még csak 14 vagyok majd 18 évesen valósítanám meg

2014. máj. 7. 23:03
 3/15 Tengor ***** válasza:

Ez kizárólag akkor működőképes, ha közvetlenül a gerincre csatlakozol.

4 évig még sokat tanulhatsz, de azért néhány gondolatébresztő:

- miből fogod felhúzni a szerverparkot?

- miből fogod fenntartani a szerverparkot, amíg nem válik pénzügyileg önfenntartóvá?

- miben fogsz te többet nyújtani, mint a 100 másik cég, akikkel te szemben legalább 8-10 vagy akár több éves lemaradásban leszel?

2014. máj. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
4 év még messze van addig elvegzem talán q cisco hálózati akadémiát, keresek munkát gyűjtök zsebpénzt diákmunka
2014. máj. 7. 23:11
 5/15 A kérdező kommentje:
Még nemtudom h miben de amikor ők is elkezdték akkor ők is lemaradása voltak
2014. máj. 7. 23:12
 6/15 anonim ***** válasza:

Ehhez komolyabb beruházás lenne szükséges. Nem csak egy stabil, nagy megbízhatóságú (hiszen pénzt kérsz érte, ügyfeleid elvárják cserébe azt, hogy működjön is), feltöltési irányban is nagy sebességet nyújtó internetkapcsolat kell, de szervernek sem lehet beállítani egy "ipon-PC-t", hisz ide is kell a megbízhatóság, nagy rendelkezésre állás. (Vagy veszel sok "ipon-PC-t", és okos terheléselosztó/redundanciát biztosító megoldást szervezel, mint a Google). Aztán stabil, kiesésmentes áramellátásról se feledkezz meg, ügyfelek nem örülnek annak, ha fél napig nem elérhető semmi sem, csak azért, mert szomszéd utcában rossz helyre csapott le a markoló.

Ha pedig azt tervezed, hogy otthoni gépedet/netedet "adod ki" fillérekért, ez egyrészt tiltott, másrészt úgyis kevés lesz a feltöltési sebesség.

2014. máj. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én teljesen tiszta lennék céget hoznék létre erre a célra tisztába vagyok az anyagiakkal nyilvánvaloan rendes eszközökkel dolgoznék majd az áramellátást külon lessz de még ugyia van rá 4 évem szóval addig megtervezhetm
2014. máj. 7. 23:21
 8/15 Tengor ***** válasza:
Tetszenek az ilyen nagy tervek: "majd az áramellátás külön lesz". Nem akarok károgni, de majd felébredsz és rájössz ha belelóg a kezed a bilibe...
2014. máj. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor addig megtervezheted azt is, hogy miben akarsz többet nyújtani, mint a meglévő szolgáltatók, illetve érdemes kiszámolnod azt is, mennyi idő lesz, míg megtérül a beruházás. Esetleg - de csak mivel 4 év sok idő - sorra veheted, milyen alternatív beruházásokat tudnál helyette megvalósítani, hátha ezek esetleg jobb megtérülési rátával rendelkeznek - és akkor arra költhetnéd a pénzt.

Egyébként ez több tízmilliós beruházás.

2014. máj. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem így akakartam leírni mert telon nehezebb, még 4 évig gondolkodhaatok
2014. máj. 7. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!