Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretnék beállítani jelszót...

Szeretnék beállítani jelszót a WIFI routeremhez, mert a MAC szűrés kb semmit se ér, ugyanúgy lopják a netemet, tehát a kérdésem: hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
A router pontos márkája: TPLink TL-WR642G 108M wireless Router - hol tudnék beállítani egy védő jelszót rá, hogy csak azok tudjanak csatlakozni, akik ismerik az általam megadott jelszót?
2009. dec. 27. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Tetszik,hogy a Mac szűrés semmit se ér .Akkor a jelszó talán fog.

A kérdésre válaszolva,ahhoz hogy a routerod lejelszavazd ahhoz ugyanúgy hatolj be a ruti menüjébe mint a Mac esetén,csak most a titkosítás oldalra navigálj és ott bepötyögsz egy mondjuk 10 karakteres jelszót és leokézod.

A ruti újraindul és most már csatlakozás előtt kéri a 10 kiscsillagot is.

2009. dec. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Drone007 ***** válasza:

Ha jól sejtem wlanon keresztül nyúlják a sávszéledet, így a wifi beállítások/titkosítás résznél kell beállítani a megfelelő titkosítási módot/jelszót.

Erősen javaslom, hogy WPA módot használj titkosításra, mert a WEP-et elég könnyen feltörik. Ennek ellenére persze így is támadhatják a routert, a legjobb biztonság ha viszonylag gyakran - pl havonta, 3 havonta - új jelszót csinálsz.

2009. dec. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát, az igazság az, h a MAC szűrést sem egyedül csináltam, és ha ahhoz elég ügyes lettem volna magamtól, akkor talán a jelszó beállítását se itt szeretném megtudakolni... Úgyh kérlek benneteket, kedves segítőkész embertársaim, úgy írjátok le, h még a hülye is megértse... Ha gondoljátok, feltöltök egy képet, h hogy néz ki pontosan a router webes felülete... Az egészet megszépíti az, h angol nyelvű, én meg nem szeretném még jobban elrontani, mint ahogy most működik. :S
2009. dec. 27. 22:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó,tegyél képet,ha tudok segítek,de ezt is megnézheted hátha így könnyebben sikerül.

[link]

2009. dec. 28. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszadónak, utána fogok nézni, és ha kell még majd azután is segítség, linkelek egy képet.
2009. dec. 28. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!