Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Manuálisan vagy elektronikusan...

Manuálisan vagy elektronikusan történik az internet kikapcsolása?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónappal ezelőtt elmaradtam egy csekkel és azóta minden hónapban az előző havi internet számlát fizettem ki. Eddig semmi probléma nem volt ezzel. (Egyébként januárban terveztem, hogy "utolérem" magam és egyszerre kettőt fizetek.)

Viszont december 25-én (KARÁCSONY KELLŐS KÖZEPÉN) kikapcsolták az internetet számlatartozás miatt.

Fölhívtam az ügyfélszolgálatot, azt mondták, hogy már csak az ünnep után lehet ezt megoldani és hogy ezt nem kézzel működtetik, hanem a rendszer csinálja!

Elég nehezen tudom elhinni...

Nem azzal van a bajom, hogy egy havi tartozás miatt megvonják a szolgáltatást, mert joguk van hozzá, de véletlenül sem tudták volna 2 nappal korábban vagy később csinálni, amikor nyitva vannak az üzletek, hivatalok és rendezni lehet az elmaradást...

Na, meg az is érdekes, hogy 3 hónapig nem kapcsolták ki, most meg éppen így döntöttek...

Azóta már befizettem és ma délelőtt vissza is kapcsolták a netet, de akkor is kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy szerintetek hogy működik ez az egész "kikapcsolósdi"?


2009. dec. 28. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen elektronikusan. Nem úgy megy, hogy ezer kábel megy be a szolgáltató központjába, aztán egyszercsak kihúznak téged, hanem egy ún proxy-n keresztül netezel. Ezen tudják azonosítani a végpontodat, és egyszerűen azt mondják, hogy itt nincs kapcsolat. (Ugyanígy szoftveresen állítják a sebességedet is)



Furcsa a szolgáltatód hozzáállása. Nem kaptál figyelmeztetést véletlen?

2009. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a rendszer csinálja. pontosan azért kapcsolt ki neked is.


a te kicsi világodban 1 db csekkel tartozol, ami igaz is. a rendszer viszont azt látja, hogy több, mint 90 napja tartozásod van, hiszen már 3 hónapja minden hónapban lógsz egy havi részlettel. az a rendszert egyáltalán nem érdekli, hogy ez a tartozás nem az a tartozás, csak az, hogy folyamatosan tartozol nekik.

ha elveszed az első késve befizetett csekket, megnézed a fizetési határidejét és egy naptár segíytségével kiszámolod, hogy mikor lőtték le a netet, az fog kijönni, hogy baromi pontosan betartották azt, ami a szerződési feltételekben benne van.


ez az így jártál kategória.

2009. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
marhára tetszik,hogy még neked áll feljebb
2009. dec. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Persze én sem arra gondoltam, hogy milliónyi vezetékből kihúzzák az enyémet...:-)


A 16:06-os válaszoló érveire hülye fejemmel nem is gondoltam! Pedig így tök logikus!

2009. dec. 28. 16:54
 5/5 anonim ***** válasza:
USB modemes mobilnetnél szépen küldi a szolgáltató az SMS-t, hogy legyen szives... kb. egy hónapos tartozás után. És persze a modem alkalmas SMS küldésre is. A te eseted nagyon durva.
2009. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!