Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Adott egy T-Home-os Pirelli...

Adott egy T-Home-os Pirelli P. RG A4201G típusú digitális elosztó, ill. egy TP-Link TL-WR542G wifi router. A cél az lenne, hogy a kettőt összekötve a wifi hatótávot kicsit meghosszabbítsam. Hogyan lehetséges ez? Mit kell beállítani a két eszközön?

Figyelt kérdés

Ha csak simán összekötöm, hiába látszik mindkét hálózat, csak a T-Home-osra lehet felcsatlakozni. Neten keresgéltem beállítási lehetőségeket, de amit eddig próbáltam, nem jött be.

Ha valakinek van ötlete, hogy melyiken mit kellene módosítani, kérem írja meg.



2014. máj. 23. 15:45
 1/4 lustig ***** válasza:

attól függ, h akarod összekötni a 2 routert. ha kábellel, akkor csak átállítod a tp-linket accesspointra. Ha wifin, akkor a tp-linken a wds funkciót kell bekapcsolni (ugyan az a ssid, csatorna, és jelszó legyen mind2-n).

Én most azzal szarozom, h a digitális elosztóban kikapcsoljam a router funkciót, de ez a szar speedtouch nem csinálja amit mondok neki

2014. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem igazából teljesen mindegy, hogy kábellel vagy anélkül, csak működjön! :)

Kicsit le tudnád írni részletesebben, hogy hol tudom ezeket beállítani?

(Mielőtt kiírtam a kérdést próbálkoztam beállításokkal, aztán addig jutottam, hogy megvolt a két jel, de csak az egyikre tudtam felcsatlakozni.)

Ha van ehhez valami leírás, vagy link, nekem az is jó, mert amit találtam, azzal nem igazán sikerült.

2014. máj. 31. 08:45
 3/4 lustig ***** válasza:
ha kábellel kötöd össze akkor a TP-Link TL-WR542G-t átállítod accesspoint funkcióba, ennyi. Ha nincs accesspoint funkciója, akkor kapcsold ki a tűzfalat, az ipcím megosztást, és a NAT funkciókat (nálam ezt írja ki a router az accesspoint funkcióra).
2014. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lustig ***** válasza:
tiltsd le a tűzfalat és a dhcp-t (én ezt fogtam fel ebből)
2014. jún. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!