Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha feltöröm a saját e-mailem...

Ha feltöröm a saját e-mailem az bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés
Csupán azért akarom hogy megtudjam, képes vagyok-e rá. Szóval a magamét feltörhetem legálisan?

2014. jún. 4. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Már bocs, de hogy tudnád a sajátodat feltörni? Tudod, hogyan szoktak feltörni e-maileket?
2014. jún. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ja
2014. jún. 4. 17:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy rá képes, mert a gépednek tovább tart, mint a te életed, mert 5 rossz próbálkozás után pl. 5 perc várás.

Nem ér jelszót találgatni (mert tudod) és nem ér más php kódját használni (creative commons) illetve egy olyan jelszót megadni, mint "123456". A jelszó legyen ez:

"R4b0k_L3gYu..nK_V4gY_54b4d0k_3z_4_k3'rDe'S_V4la55Zatok_!"

2014. jún. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
(Nem lenne jogtalan feltörés egyébként...-semmi adatot nem szerzel meg és nem használsz illegálisan megszerzett hozzáférést, informatikai rendszert viszont feltörsz, az már büntethető, de a gyakorlatban senki sem foglalkozik az emaileddel...)
2014. jún. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ebben tévedsz 2.! Mert pl az én e-mail-om freemail-es. És egy csonó e-mail nem tud védekezni a találgatós módszer ellen. PL gmail az tud. Utolsónak köszi. Tehát akkor ha nem teszek magam ellen feljelentést akkor maga a freemail nem foglalkozik ezzel?
2014. jún. 4. 19:07
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, akkor játszunk el a gondolattal: elfelejtetted a jelszavadat és hozzá szeretnél férni az e-mail fiókodhoz.

Ennek egyik módja az, hogy végigpróbálgatod az összes lehetséges lehetőséget.


Ha feltételezzük hogy 8 karakteres - az angol ABC kis és nagybetűjét, illetve számokat - jelszót adtunk meg, és az ismétlődés megengedett akkor az (26+26+10)^8 = 218340105584896 lehetőség.


Továbbá ha egy próbálozásra 0,1 sec idő jut, és egyszerre 100 próbálkozás tehető meg (szóval egy másodperc alatt 1000 próbálkozás), akkor 6918 év kéne a jelszó feltöréséhez.


Na most ehhez adjuk hozzá, hogy a jobb e-mail rendszerek a sok egymás utáni próbálkozást tevőket akár időben, akár más azonosítási metodikával hátráltatják.



Másik megoldás, hogy hozzájutnál az e-mail szolgáltató felhasználóit és jelszavait tartalmazó adatbázishoz. De ehhez illetéktelenül be kell jutni - ami nem egy egyszerű dolog! - a szolgáltató rendszerébe - NO EZ BIZONY BŰNCSELEKMÉNY (még ha a saját jelszavadat szeretnéd kideríteni, akkor is)! - és az ott levő adatbázisból ki kell nyerni a felhasználó nevét és jelszavát - ezz utóbbi jobb esetben titkosított.

2014. jún. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ebből azért kdierült, hogy mégsem értesz annyira a feltöréshez. Ugyanis manapság már nem szokás a brute-force módszert használni e-mailek feltöréséhez. Ennél jóval szofisztikáltabb módszerek annak, de azok elsősorban a fióktulajdonosok felé szólnak (pl. valamilyen átveréssel kicsalják a jelszót), de ezt magad ellen nem tudod használni, hiszen magadat kellene megtévesztened.
2014. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze , persze. Nektek is van igazatok, de azért nem csak ez a két módszer létezik, és a brute force egyébként gyorsabban is képes törni mint 0,1 sec :/ De mondom nektek is van igazatok, (amúgy a kérdése nem is erről szól úgyhogy nem tudom hogy kanyarodhattunk el idáig)
2014. jún. 4. 20:12
 9/13 anonim ***** válasza:

Úgy kanyarodtunk el ide, hogy nincs értelme a kérdés megválaszolásának, mert mire teljesülne a feltétel, hogy büntethető lenne, te már rég nem élnél.

Brute force: a google sem hülye, hogy egy idő után gyakrabban küldjön neked választ, mint 100 ms.

ezen kívül egy adott adatforgalom után captchát kér.

2014. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"a brute force egyébként gyorsabban is képes törni mint 0,1 sec"

Egyrészt én ezzel a rövid idővel csak a weboldalhoz való kapcsolódás idejét írtam le (nem a művelet teljes idejét), másrészt a brute-force támadás esetén egyszerre több kapcsolat (ez is véges számú!) nyitásával csökkenthető az egy próbálkozásra fordított idő, harmadrészt - mint az előző hozzászólásomban található példával kifejtettem - megfelelően hosszú és bonyolult jelszóval a potenciális jelszó-lehetőségek száma eléggé megnövelhető.


"amúgy a kérdése nem is erről szól úgyhogy nem tudom hogy kanyarodhattunk el idáig"

Úgy jutottunk el idáig, hogy a saját e-mail fiókodat akarnád feltörni.

Ez egyrészt idő-/erőforrás (erőforráson értendő a tanulás is)-igényes, és/vagy másrészt bűncselekményen keresztül tudod megtenni.

2014. jún. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!