Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Technikailag megoldható, hogy...

Technikailag megoldható, hogy egy adott állam korlátozza egy weboldal elérését (pl. a Facebook-ot vagy a Google-t)?

Figyelt kérdés
Amennyiben igen, akkor az hogyan kivitelezhető? Létezik ilyenkor valamilyen kiskapu a felhasználók számára?

2014. jún. 6. 10:08
 1/5 Lajos54 ***** válasza:

Megoldható, vannak olyan országok, ahol vannak is ilyen jellegű korlátozások.

A kivitelezés módját konkrétan nem tudom, de valószínűleg a Google segít ebben, illetve legalább az elvét részletesebben leírják valahol bizonyára.

2014. jún. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Platinum Hide IP
2014. jún. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én tippem az, hogy a szolgáltatók korlátozzák az állam "felkérésére". Működési feltételben kikötik (vagy ilyesmire gondolok, nem tudom, hogy létezik-e ilyen...).
2014. jún. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, az állam csak "dirigálni" tud. A szolgáltató végzi a tényleges munkát, pl. úgy, hogy úgy (ejj, de szép szóösszetétel lett) állítja be a routereit, hogy az országból a FaceBook szerverei felé történő kéréseket dobják el. De trükközhet a DNS szerverekkel is. Sok megoldás van.

Kiskapu az informatikában szinte mindig van, itt pl. a proxy az egyik lehetséges megoldás, de játszik pl. a VPN is.

G.

2014. jún. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valami olyasmit hallottam harangozni, hogy bizonyos szavak leírásakor vagy keresésekor az internet leblokkol, valahogy úgy, mint a gyerekeknél a szülői ellenőrzés, vagy az egyes szavak utáni automatikus hirdetés-megjelenés.

Pl. Szíriában, Algáriában vagy Kínában voltak ilyen megszorítások, Észak-Koreában és nyilván máshol is.

De nem hiszem, hogy a "szállító" tudta nélkül meg lehessen ezt oldani.

A mai, hihetetlen kapacitású hackerek azonban értenek az ilyen tiltások megkerüléséhez.

2014. jún. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!