Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Németországban legális a...

Németországban legális a torrentezés és a telepítés?

Figyelt kérdés
Ha otthonról hoztam egy Win 8.1 -est és egy itteni gépre akarom feltenni azért járni büntetés? Mert rengeteg hírt kaptam arról, hogy a különböző le és feltöltésekért megbüntettek embereket több 100 euróra.

2014. júl. 2. 13:44
 1/10 anonim válasza:
53%
Szerintem minden féle torrent, és ilyesmi mindenhol illegális csak eggyes helyeken nem tiltották be!
2014. júl. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon saját célú felhasználásra szabad letölteni. Azt, hogy Németben hogy van, nem tudom.

Ha magángépre telepíted, akkor nem lehet baj, mivel az a te tulajdonod, nem nagyon nézegeti a rendőrség. Legalábbis hozzám még nem jöttek rendőrök, hogy megnézzék a gépem. Cégeknél már vannak ellenőrzések.

2014. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tengor ***** válasza:
86%

#1, a hit egy dolog a tények meg másikak.

A torrentezés így önmagában nem illegális és nem is tiltandó, az csak egy eszköz. A jogvédett anyagok letöltése, az az illegális. Valahol ezt szigorúbban veszik, valahol kevésbé. Németországban úgy tudom szigorúbban, de mivel nem ott élek nem foglalkoztat különösebben a dolog.


Analógia: kés. Illegális-e a kés? Lehet nálad, használhatod is zöldség szeletelésre, de nem használhatod nézeteltérés rendezésére.

2014. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Magán gépre szeretném telepíteni ,egy úgyszint még itt letöltött win7 -van a gépen amiért nem járt (szerencsére) csekk ,akkor remélem attól ,hogy most egy win8-at rakok rá amit még nem is itt töltöttem le azért sem fog. Az aktivátor miatt tartok kicsit tőle ,hogy a licenszszám érvényes legyen ,attól függetlenül.. csak nem fogják megnézni ,hogy ez egy 'lopott' verzió..
2014. júl. 2. 13:55
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Tengor mondanivalóját kiegészíteném annyival, hogy bár nem vagyok jogász, és nem hiteles forrásból hallottam, de úgy tudom, hogy Németország kivétel, ott maga a torrentezés is tilos, és még ingyenes dolgot se szabad vele letölteni.


Németek, javítsatok ki, ha tévedek!

2014. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tengor ***** válasza:
100%

#5 szerintem te erre gondolsz: [link] (számtalan cikk van még a neten, de mindegyik kb erről szól)

Mint leírtam: a torrentezés csak egy eszköz. Való igaz, hogy jobbára mások jogvédett anyagait osztják/töltik a népek, de ettől függetlenül használható legálisan is. A saját képeimet, videóimat (családi nyaralás, nem a moziban felvett film), dokumentumaimat, programjaimat, mások ingyenes programjait (pl linuxok) minden probléma nélkül megoszthatom és nem fogok csekket kapni.

2014. júl. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tilos maga a torrentezes Nemetorszagban. Jogvedett anyagok letoltese es megosztasa tilos.


Amugy meddig tartana venni egy 8.1-et?

2014. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismerősömet 600 euróra büntették meg torrentezés miatt németországban... szerintem inkább ne kockáztass
2014. júl. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

torrentezes miatt nem buntetnek.


ha valakit megbuntetnek az azert volt mert illegalis anyagot toltott es/vagy osztott meg.

2014. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyik Németországban élő ismerősömet 500euróra büntették amiért letöltött egy filmet torrenten..

Én nem kockáztatnék

2014. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!