Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez most mit is jelent?

Ez most mit is jelent?

Figyelt kérdés

Műszaki fejlesztés eredményeként biztonságosabb internetet biztosítunk. Vagyis publikus IP címem helyett, privát IP címmel használhatom tovább a netet, (ha megigénylem), de maradhat a régi publikus is.


A kérdésemre vonatkozva: Ugyanakkor szeretnénk felhívni a figyelmét, hogy a privát IP címet használó sz. gépek, a nagyobb védettség érdekében, BIZTONSÁGI OKOKBÓL SEMMIFÉLE OLYAN ALKALMAZÁST NEM HASZNÁLHATNAK, amik a számítógépet "szerver" (kiszolgáló) szerepben igénylik.


Ez mit jelent? Mindezt akkor, ha én most privát IP címre váltanék.



2014. júl. 7. 15:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Megint variálnak. Nem bírnak egy évet kivárni, hogy ne variáljanak. Most, ha felhívom a t.számot, hogy nekem nem kell a privát, 5 percig hallgatom a zenét, levesz 1300 ft-ot, ha nem többet. Meg még megint rám förmed, hogy rendeljek 28 HD csatornát.
2014. júl. 7. 15:48
 2/16 anonim ***** válasza:

Ez csak annyit jelent, hogy fogynak az IP-címek, ezért téged néhány felhasználóval egy közös alhálózatba akarnak csomagolni. Így kifelé egy IP-címetek van, a belső "privát". Emiatt persze kívülről nem tudnak téged kiválasztani, ezért nem futtathatsz szervert (nem biztonsági okból jézusom...).


Hátrányt legfeljebb néhány régebbi multiplayer-játéknál, webszerver-üzemeltetésnél szenvednél. Illetve IP-címet nem tudsz resetelni. Ha kevesen vagytok a csoportban, akkor mások miatt kitilthatnak téged is.


Előnye? Semmi, ha rejteni akarom az IPmet akkor Tort használok és nem egy ilyen kötelező marhaságot. Viszont ha senki nem megy bele, akkor előfordulhat hogy a szolgáltatónak díjat kell emelnie.

2014. júl. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos az a gyanúm, hogy válasz nélkül maradok én is: [link]
2014. júl. 7. 16:05
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. júl. 7. 16:18
 5/16 A kérdező kommentje:
Szóval, be is tudnak sorolni mások ip címeivel, és ha azonos, akkor valakit ki is tudnak onnan tiltani, vagy lekapcsolni. Ha meg a publikusnál maradok, akkor meg díj emelés lesz.
2014. júl. 7. 16:21
 6/16 A kérdező kommentje:
Akkor még pár cuccot leszedek, és áldja meg, búcsúzok a nettől.
2014. júl. 7. 16:25
 7/16 anonim ***** válasza:

A T-Com megvett Xezer IP-címet, és lassan eléri ezt az előfizetőszám. Emiatt csomagolják össze az embereket, majd megpróbálják pozitívumként eladni.


Egyébként ezt a prohardveren is megválaszolták.

2014. júl. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A telenor internet az tudományos lapos telefonhoz való, nekem olyan nincs, nem is lesz.+ megszabott adatforgalomal.


A vodafon szintén megszabott adatforgalom, laptophoz, bár nekem az sincs. Nekem normális gépem van.

2014. júl. 7. 17:27
 9/16 anonim ***** válasza:
De miért nem jó ami eddig volt csupasz kábeles?
2014. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A csupasz kábeles az a t-home volt. Ha publikusnál maradok, akkor emelhetnek díjat, ha privátra váltok, akkor meg egy embernek két azonos IP címe is lehet, és kilökhetik a másikat.


Meg folyton zaklassák az embert a 28 hd tv csomagjukkal, gyorsabb internettel, meg fali telefonnal. Mondtam már, hogy nem kell, de küldözgetik sms-ben. Internet hosszabbításnál is könyörög. Meg ezek indig variálnak, most is variáltak.

2014. júl. 7. 17:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!