Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen router kéne, aminek a...

Milyen router kéne, aminek a WAN to LAN-ja minimum 200Mb?

Figyelt kérdés
Most lett beharangozva a Diginél, hogy jön egy új 200Mb/50Mb-s csomag, és ehhez kéne egy jó router, mivel a jelenlegi 80Mb/25Mb-ből is csak 20Mb jön. A lényeg az, hogy lehetőleg olcsó legyen, kb 15-20.000 Ft. Bár Amazonról szeretném megrendelni.

2014. júl. 7. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
N szabványos legyen.
2014. júl. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincsenek köztes fokozatok. Ha a 100-as LAN nem elég, akkor gigabitesre kell váltani. Ezzel a paraméterrel keress hálókártyát és routert is. Úgy is szokták jelölni, hogy 10/100/1000.


Egyébként ha kábelen a 80-ból csak 20 megy át, akkor valamit nagyon elb******szarintottál, vagy Commodore 64-et használsz... A 100-as LAN már 20 éve is teljesen normális volt.


(Hasonló sebességcsökkenés régebbi, G-s szabványú wifin előfordulhat, de wifit egy árva szóval se említesz, hanem explicit módon a kábeles verziót.)

2014. júl. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Itt az eredmény routerről: [link]

Itt az eredmény közvetlenül a gépbe dugva(a digi megkezdte az átállást az új csomagra, ezért jelenleg 100/25-ös netem van): [link]


Tudom, hogy nagyon sz*r a routerem, kb 10 éves. Le szeretném cserélni, egyrészt mert lassú, másrészt meg például nem működik rajta a port nyitás. A típusa: Gigabyte GN-BR02G


Hallottam, hogy nem mindegy milyen routert veszek, mert nem mindegyik viszi át teljesen a sebességet. De ha tévedek, javíts ki, nincs sok tapasztalatom ebben.

2014. júl. 7. 22:54
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nincsenek köztes fokozatok."

WAN-LAN interfészek között van, ugyanis az adatátviteli sebességet befolyásolja a router processzora, terheltsége (mennyi tűzfalszabály van benne, milyen szolgáltatások futnak rajta amik terhelhetik, stb...).


Itt lehet olvasni pár tesztet: [link]


"jelenlegi 80Mb/25Mb-ből is csak 20Mb jön"

Most jelenleg milyen router van?

Kábelen vagy vezeték nélkül?

Milyen hálózati kártyával?

Router nélkül milyen sebességet mérsz (és hol méred)?

2014. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyit tennek hozza az itt elhangzottakhoz, hogy te vehetsz akarmilyen gyors routert es lehet barmilyen netkapcsolatod, ha a gepedben 100-as kartya van...amennyiben ez nem igy van, vedd ugy, hogy nem irtam..
2014. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Routerem: Gigabyte GN-BR02G .


Kábelen mértem.


Alaplapi hálózati kártyával. Az alaplapom MSI G41M-P28. (10/100/1000-es ahogy én tudom)


Eredmények:

routerről: [link]

közvetlenül a gépbe dugva(a digi megkezdte az átállást az új csomagra, ezért jelenleg 100/25-ös netem van): [link]

2014. júl. 7. 23:00
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

Szia. 150 Mbps -ot minden Gigabites switch -el rendszékező router tud vezetéken keresztül.

Vannak határok, a #4. válaszoló szépen kifejtette miért. Tehát SOHO piacra szán routertől nem várj többet 500 Mbps -nál vezetéken.

Ha Wi-Fi -n is akarod élvezni ezt a sebességet, akkor az N szabványú router kevés lesz a 150 Mbps -hoz, max olyan 120-130 Mbps -ra képesek a valóságban az N -es routerek.

Így AC -s routerre lesz szükséged, ha nem akarod a véletlenre bízni. Ja és természetesen olyan adapter is kell, hiszen az adott Wi-Fi szabványt mindkét félnek támogatnia kell.

2014. júl. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!