Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebayrol szeretnek macbookot...

Ebayrol szeretnek macbookot rendelni és összezavart ez a vám meg adó dolog? SEGITSEG!? (a tobbi lent)

Figyelt kérdés
Új macbookot szeretnék.Ez itthon nagyon sok pénz.Találtam is nagyon jókat.Viszont utánaolvastam itt hogy ez mennyire megbízható meg ilyenek és mindenféle vámokrol meg adókrol írtak. Valaki tud bármi fixet mondani?Mert szerintem sokaknak segítene.

2014. júl. 10. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ott van ebayen a vám is. Azt is oda írják külön. Kb 30%-ot még fizetsz az egészre. De minek akarsz "kamcsatkából" macet rendelni?
2014. júl. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vám meg mindennel együtt kb annyi mintha itthon vennéd, csak itthonira még garanciát is kapsz, a külföldi garanciával meg nem tudsz semmit kezdeni.
2014. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Angliából vagy Amerikábol gondoltam ahol a Magyaro.-n 290ezer forintos új macbook air 220 szállítással mindennel. De ha 30% vám is lesz rá akkor tényleg nem érné meg.Egyébként nem tudjátok hogy európán kívül mindenhol fizetendő vám?
2014. júl. 10. 21:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Na szóval.Sokan nincsenek tisztában ezzel.Ezt már valakinek egyszer leirtam mert Ő is erről kérdezett.

Ha EU-n belül rendelsz akkor nincs sem vám sem áfa.

Eu-n kivüli vásárlás esetén:

Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):

0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes

45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli

700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):

0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes

22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


Mindig a postaköltséggel együtt számitott árat nézd.

2014. júl. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!