Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC-nél lehet nagyobb tudású...

UPC-nél lehet nagyobb tudású modemet igényelni, mint az alap ingyenes?

Figyelt kérdés

2014. júl. 20. 02:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Hívd fel őket :D
2014. júl. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 soccerway ***** válasza:
89%
mire kell neked nagyobb tudás? Gyorsabb nem lesz a neted csak ha nagyobb csomagra váltasz.
2014. júl. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

az alap modem is tud mindent,amit igért az upc,

-ennek fényében semmi értelme egy nagyobb tudásúnak,

2014. júl. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nagyobb tudású modem kellene neked...:)

a mostani mekkora tudású? Mire használod, hogy nem elég a tudása? :) Mit jelent egyáltalán egy modemnél a "tudás"?

a mostani nem tud ...kenyeret szelni? :)

rendelsz egy olyant ami mosni is tud? :)

2014. júl. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

a tudás sokmindent jelenthet, például külső antennát, külső HDD csatlakoztatási lehetőséget, stb. és még ezer más dolgot, mert vannak modemek 50-100 ezer forintért is, amit adnak, az meg teljesen alap


a kérdésre örülnék, ha valaki tudna válaszolni, nevezetesen, hogy lehet-e választani akár extra költségért más modemet


mivel koax kábeles bemenetes eszköz nem nagyon van kereskedelmi forgalomban, ezért a kérdés, hiszen nem akarok egyetlen apró de fontos plusz funkcióért még egy modemet vagy routert és még egy tápot és még egy drótot, stb.


egyébként meg nem tudja azt amit ígérnek, ugyanis a belső antennás ingyen wifis cucc nem elég erős, és a szomszédok miatt nem kapok csatornát még 10 centiről sem, ők mondták korábban, hogy vegyek egy jobb wifi routert, de mint mondtam, nem akarok plusz eszközt, plusz tápot, plusz drótot, amikor éppen a drótokat akarom csökkenteni!

2014. júl. 20. 11:24
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát én nem vagyok túl jó véleménnyel az UPC-ről.

Drágák (szerintem) , nem rugalmasak, és biztosan költséghatékonyak, de az ügyfél szerintem le van sz---a

De azt mondom, hétköznap hívd fel az ügyfélszolgálatukat, panaszold el a gondod és reméljük, hogy intézkednek az érdekedben. Nem tudom, lehet hogy már megváltoztak...


Elmesélem velem mi történt évekkel ezelőtt:

-UPC előfizetésem volt hűségszerződéssel. Fizettem kb. 6000 Ft-ot a tévécsatornákért és az 5Mbps internetért.

Amikor a kábelmodemet az UPC szerelője első alkalommal bekötötte (én akkor nem voltam otthon), Ethernet kábelen keresztül nem tudott hálózatot létrehozni, ezért USB-n keresztül csinálta meg.

Hazaértem, be volt kötve a net, használtam boldogan.

Addig amíg nem kezdtem torrentezni.

A modem fagyott, minden lámpa egyszerre világított rajta.

áramtalanítottam a modemet, újra üzembe helyeztem, minden ment szépen, de ha torrenteztem lefagyott a modem.

Még valahogy le-letöltögettem amit akartam, de seedelni már nem tudtam semmit...20 percet nem működött a modem és kifagyott.

De csak torrent alatt.

Kihúztam az USB-t és megpróbáltam Ethernet kábelen én kapcsolatot létesíteni, új hálókártyát vettem, 3 féle lan kábellel próbálkoztam, de mindig azt az üzenetet kaptam "Egy hálózati kábel nincs bedugva" . Úgyhogy USB vissza és szopás folytatódott.

Majd meguntam, és felhívtam az ügyfélszolgálatot: Jöjjenek ki cseréljenek modemet, mert ez fagy. (nem mondtam, hogy torrent alatt)

Szerelő kijött , másik modemet nem hozott, megpróbált Lan kábellel csatlakozni - nem sikerült, USB-t visszatette -a net ment, én mondtam neki : csak torrentel fagy, erre ő: -Ja a torrent illegális...lapra ráírta, a modem csak usb-n de rendben működik. És elment. Ez volt a hibajavítás részükről.

Én pedig mérgemben szétkaptam a modemet.

Megtaláltam a hibát: a Lan aljzat egyik lamella érintkezője behajlott a modem házába.

[link]

Kipiszkáltam a hátrahajlott érintkezőt egy tűvel, csatlakoztattam a lan kábelt, lám nem volt több hibaüzenet, beregisztráltam a modemet lan kábelen keresztül az UPC-nél és boldogan torrenteztem modemfagyás nélkül.

Egy nap lejárt a hűségidőm.

A 6000Ft-os netem és kábeltévém csak úgy megugrott 11.000 Ft-ra.

Összecsomagoltam a modemet, elmentem személyesen az irodájukra és kértem, kössék ki a netet.

Átléptem a Digi-hez, a hűségem itt is lejárt, de ők nem emeltek árat. Viszont duplázták a 20/10-es sebességem...ingyen

2014. júl. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
na 2.5x örözték xD
2014. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ezt pedig nem tehette volna meg, mert nem a torrent az illegális, hanem a tartalmak amik ott vannak, vagyis azok egy része, mert vannak fent legális cuccok is, pl linuxokat is ott is le lehet szedni, és az sem illegális, meg pl paratebay-en is egy rakás olyan cucc pl képek vagy olyan programok vannak fent amit ugyan úgy ingyen leszehet bárki a gyártó oldaláról...
2014. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a UPC milyen, de a DigiTV sem jobb, pont azért mentem át DigiTV-ről UPC-re, mert nem voltak hajlandók megoldani a problémát, és egyszerűen nem tudtam mit csinálni.
2014. júl. 20. 16:30
 10/14 A kérdező kommentje:

"na 2.5x örözték xD" ezt nem értem


meg azt se, hogy a torrentről honnan tud a modem vagy a UPC?

2014. júl. 20. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!