Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fruity loops studioval szoktam...

Fruity loops studioval szoktam zenét csinálni és az a bajom hogy ha nagyobb basszust használok vagy betorzítok valami, az elnyomja a többit ha lehalkítom akkor meg amikor a basszus kimegy túl hangos lesz az alap. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
???
2011. nov. 15. 19:45
 1/6 zeronibble ***** válasza:

Ez maga a mixing :)


Hallgasd össze példaértékű remekművekkel, amikor arányokat állítasz. És nem mellesleg: minél kisebb módosításokkal próbáld megúszni a spektrum kiegyenlítését. Sokszor van az, hogy "hú, sok a mély", kapsz le 3dB-t, idővel észreveszed, hogy "hú, sok a mély", akkor megint egy kicsit...


Lehet egyébként, hogy nem mindig sok az alap a lehúzott basszushoz képest, csak ugye a hibát hamarabb észre lehet venni... Kicsit több kompresszor kicsit állandóbbá teszi az arányokat a projektben. Persze a valódi gain riding-et semmi nem pótolja. (google a fogalmakra:)

2011. nov. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mixelés azon a szinten megy hogy mit mennyire állítsak és ez nagyjából oké egészen addig amíg mondjuk van egy torzított sáv a zenében. ha az megy minden halkabb ha nem minden hangosabb, mint eredetileg de decibelnek persze az eredetit mutatja. lehet hogy a hangkártya a gyenge? mert csináltam azt is hogy felvettem külön és vágóprogramban kevertem. a gaint vágom mi de a gain ridingre :D lovas videókat meg szövegeket adott ki :D
2011. nov. 16. 06:37
 3/6 zeronibble ***** válasza:

Gain riding: a régi móka a gain faderekkel a barónagy keverőpulton. Egyszerűen mintha hangszeren játszanál, odaállsz, és figyelmesen fülelve folyamatosan korrigálsz egy-két kiszemelt sávon, elsősorban hangerőt. Persze egérrel csak egy sávon egyszerre.


A halkulás meg lehet, hogy attól lesz, hogy a master sávon a kompresszorod küszöbszintje alacsony, aztán ha kapja az erőteljes zúzást, akkor sokat halkít az egészen. Küldj (akár privátban is) linket egy olyan szakaszra, amiben hallható egy átmenet gondmentesből "bejönabasszusosba", akkor jobb eséllyel megmondható, mi okozza, és lehet, hogy tényleg nem is hallatszik más motyón :)

2011. nov. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zeronibble ***** válasza:
Ja, milyen típus a hangkártya?
2011. nov. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát a hangkártya bizony integrált :D de lehet hogy be tudok szerezni egy santacruz-t. A kompresszorral kellet babrálni de most is olyan mintha low qualityban lenne pedig rendes 320kbps ha gondolod átküldöm, nemtudom mennyire bírod ki a hardcore technot. elég utálatos műfaj :D
2011. nov. 16. 18:01
 6/6 anonim válasza:
Monitor hangfalat vegyél, ne házi hifin keverd.
2011. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!