Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy idős, kissé elhasználódott...

Egy idős, kissé elhasználódott router mennyire csökkentheti a bejövő internet gyorsaságát?

Figyelt kérdés

2014. júl. 20. 18:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"idős, kissé elhasználódott router"

azt értem hogy idős (mennyi idős?)

de azt nem hogy elhasználódott...az mi? Kikopott benne a sok fogaskerék? :DD

Mekkora a mostani netsebességed, és mi a router pontos típusa amiről a kérdés szól?

2014. júl. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 P.O.C. ***** válasza:

Nincs olyan kopott, elhasználódott router, sőt az elektronikus cuccokat régen sokkal tartósabbra csinálták, mint most.

Olyan viszont van, hogy elavult. Az elérhető átlagos internetes sávszélesség az utóbbi 10 évben megsokszorozódott, a régebbi routereket nem ezekhez tervezték. Lassíthatja a netet akár vezetékesen is. Példának okáért a 10 éve még elit SOHO routernek számító Linksys WRT54GL vezetékes kapcsolattal PPPoE protokollon keresztül csak kb. 30 Mbps -ot képes átengedni, viszont a Digi -nél pl. már ennyi az alap csomag.

2014. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
3 éves TP-link, állandóan átmelegszik, elsárgult a teteje feltehetőleg emiatt... T-online: 10-5 Mbps kellene legyen, ehelyett 2,6-0,52 a fel-letöltés...
2014. júl. 20. 18:28
 4/15 P.O.C. ***** válasza:

Nem az a lényeg, hány éves. 3 éve is árultak már elavult modelleket. A típusa a lényeg! (Rajta van a címkéjén alul).


Amúgy ha nem hozza a tőle elvárt szintet, és még meg vannak a papírjai, cseréltesd ki. Pár éve még 5 év cseregarancia járt a TP-link -re.

2014. júl. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
tp link tl-wr740n (150-es) Nos?
2014. júl. 20. 19:02
 6/15 P.O.C. ***** válasza:

Annak röhögve bírni kéne, egy ilyen kicsi netcsomagot.

Reseteld ki frissít rajta firmware -t, ha nem válik be vidd vissza garanciába.

2014. júl. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baja annak..

T-online, kimondtad a kulcsszót! Meg se kapod azt a sebességet, amiért fizettél! Kisebb falvakban mindig elkummantják, ha pedig úgy 20-adszorra hívva végre felveszik és habzó szájjal üvöltve tolmácsolod az akkorra világfájdalommá elhatalmasodott panaszodat, vicceskedve elmondja, hogy 0/0kbps a csomagod minimális garantált sebessége ergó le vagy sz..rva..... :-D :-D :-D

Kapcsold ki pár órára, egy beállítás reset is mehet (de csak, ha vissza tudod csinálni).. :) de szerintem nem nálad a hiba..

2014. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
OK, köszi, megtettem, de a le-feltöltési értékek nem változtak semmit... Az normális, hogy egy csomagnak csak a töredéke a valós le-fel töltés?!
2014. júl. 20. 19:20
 9/15 anonim ***** válasza:

a 740-es nem régi router.

Még ma is kapni újonnan sok helyen.

Csináld amit P.O.C írt ,ha a router baja lenne a sebességcsökkenés ez megoldja.

Viszont nem tudjuk hogyan méred a sebességcsökkenést?

Kábellel vagy rácsatlakozva?

Wifi-n keresztül vagy rácsatlakozva?

T-online szolgáltatónál vagy de milyen interneted van? Milyen előfizetési csomagod?

mennyi a garantált le/fel töltési sebesség?

2014. júl. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szerintem a 7-es mindent megválaszolt...:)))
2014. júl. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!