Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik email szolgáltatóhoz...

Melyik email szolgáltatóhoz regisztráljam email címemet? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

eddig gmail-es email-em volt de adatvédelmi okokból le szeretném váltani freemail-re. ti mit ajánlotok mi a tapasztalatotok/véleményetek a freemail.hu-ról.

kérem csak hozzáértők válaszoljanak.



2014. aug. 3. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Freemailre? Adatvédelem szempontjából leginkább egy szúnyoghálóhoz tudnám hasonlítani. Ebbe nem csak az Origo néz bele, hanem mindenki akinek eladja az adataid, és bárki aki scriptkiddie szinten "hackerkedik". Úgy is mondhatom hogy az nem néz bele aki nagyon nem akar.


A Google adatvédelmi szabályozásával milyen problémát találtal?

2014. aug. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

oké freemail-t nem ismertem igazad van.

a google-al az a bajom hogy átnézi a leveleimet. oké tudom hogy ezt majdnem minden email szolgáltató megteszi de ilyen téren szerintem a google a legveszélyesebb.

2014. aug. 3. 01:07
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

> eddig gmail-es email-em volt de adatvédelmi okokból le szeretném váltani freemail-re.


Ezt csak fordítva lenne érdemes. A Freemail egy rakás szar. Ha nekem nem hiszed el, írd csak be ide a keresőbe, hogy "freemail" és ámulj, mennyien szívnak vele.


Nagy múltú szolgáltatók még GMail-en kívül a Yahoo és a Hotmail vagyis most már Live.com (MS), esetleg kipróbálhatnád őket.

2014. aug. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
oké a freemail az tényleg nem biztonságos (nem néztem utánna mielött a kérdést irtam) hotmail kilőve mert MS mardat a yahoo ha nincs más ötletetek. egyébként ti mit használtok?
2014. aug. 3. 01:17
 5/8 anonim ***** válasza:

> egyébként ti mit használtok?


Én GMail-t, semmi bajom vele.

2014. aug. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell kizárnivalamit azért, mert egy nagy cég a tulajdonos. Nekem pont az lenne a logikus, hogy egy Google-t pl. nehezebb befenyíteni mondjuk a Kormánynak, nehezebb lefizetni. A felhasználók megtartásához nekik is presztízskérdés a biztonságod, egy botrány hatalmas veszteség lenne nekik.


A Google nem belenéz a leveledbe, hanem a hirdetésekhez robotot ereszt rá. Aki belenéz, az az NSA.


Ha pedig azt kérnéd hogy ne tegye, akkor képzeld el hogy csőbomba-receptek (ez a leglightosabb ami eszembe jutott) cserélnének percenként gazdát.


Ha mégis a szabad információáramlásra vágysz, ajánlom a Tor network-öt, mailszerverrel, mindennel.

2014. aug. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen igazad van utolsó válaszoló de nemhiném hogy a google annyira tartózkodna attól hogy a kormányoknak kiadja az adatokat főleg az NSA-nak. hát akkor maradok a gmail-nál egyébként a tor network-ot ismerem és használom is.
2014. aug. 3. 13:38
 8/8 Kovács János Szal. ***** válasza:

Rengeteg e-mail szolgáltató van, én mindenképpen olyat ajánlanék, amely adatvédelmi szempontból kevésbé aggályos, mint a Google. A Yahoo és az említett Freemail még annál is rosszabb, az kétségtelen.


Használhatsz pl. openmailbox.org-ot, ami ingyenes és nyílt forráskódú szoftverekre épül, franciaországi adatvédelmi környezetben.


Ha tényleg azt akarod, hogy senki ne nézegesse az e-mailjeidet, akkor titkosítsd a levelek tartalmát PGP vagy GPG vagy más használatával.

2015. okt. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!