Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi router helyes beállítás?

MT87 kérdése:

Wifi router helyes beállítás?

Figyelt kérdés

Van egy pirelli típusú routerem.Ezt szeretném rákötni egy olyan megosztott hálózatra aminek az adataival nem rendelkezek (felhasználónév ill. jelszó)

Nem tudom pontosan hogy van kiépítve a rendszer, de a számítógépbe mikor bedugom a kábelt semmi jelszó nem kell és jön a net.

Nálam se modem se router nincs csak egy kábel.és erre szeretném a sajátom rákötni, hogy legyen wifi.

A router kezelőfelületén mindent beállítok de nem jelzi a router hogy bármi bejövő netes kapcsolatot érzékelne.

Mi lehet a probléma, mégis jelszó kell hozzá?



2014. aug. 3. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ki egyáltalán a szolgáltató?

Szerződésen mi szerepel? Milyen típusú net?

Ezeket megnézném.


(MAC cím klónozást próbáltad már?)

2014. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
Az a Pirelli gondolom ADSL modem-router. Azt meg sima ethernetes nethez nem használhatod, mert nincs rajta RJ45-ös WAN port.
2014. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Annyit tudok, hogy T-home.A szerződés nem az én nevemen van.

A hálózatról még annyit sikerült kideríteni, hogy egy switch-el van elosztva több irányba és én ebből kaptam egy kábelt.

A routerem egy saját, régi szerződésből (kb.3 éve) megmaradt eszköz.

Azt viszont nem értem, hogy ,,milyen net"?....hozzám egy ethernet kábel jön a gépbe...bár tudom ez nem nagy szó :)

A MAC klónozást még nem próbáltam de már nézegettem, hogyan kell megcsinálni.Ez megoldhatja a problémám?

2014. aug. 3. 13:43
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha veszek egy megfelelő router-t, akkor úgy működni fog?
2014. aug. 3. 13:45
 5/6 A kérdező kommentje:
És milyen router-t ajánlatok?Ha már pénzt kell költeni, legyen értelme. :)
2014. aug. 3. 13:51
 6/6 P.O.C. ***** válasza:

Én mindenképp olyat vennék, aminek van Access Point módja is. Mert ha már eleve router mögött vagy, egy másik router -t nehézkes lesz beállítani, ha az csak routerként tud működni.

Ilyen pl. az Asus RT-N12 D1: [link]

7 ezertől már kapható.

[link]

2014. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!