Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan használjam a Flash...

Ozmium42 kérdése:

Hogyan használjam a Flash Playert Chrome-ban, Linuxon?

Figyelt kérdés

Nem is teljesen értem, mi a probléma, de megpróbálom elmagyarázni.


Chrome böngészőt használok régóta, Linux operációs rendszeren.


A Chrome elvileg integrálva tartalmazza a Flash Playert, és ez eddig így is volt. Ma volt egy frissítés, és a Flash Player mintha megszűnt volna létezni. Youtube-on működnek a videok (ezt nem értem), más videok viszont nem indulnak el.


ÉS, mivel a Chrome feltételezi, hogy a Flash Player gyárilag telepítve van, ezért nem lehet letölteni bővítményként. A plug-inok között nincs ott. Le tudom tölteni a Flash Playert, de fogalmam sincs, mit kell csinálni a tar.gz-vel, meg hogy egyáltalán hol van a Chrome könyvtára, hol kellene a letöltött fájlokat elhelyezni, vagy egyáltalán mi ez a hiba.


Kézenfekvő megoldás lenne, hogy használjak más böngészőt, de bizonyos okokból muszáj lenne a Chrome-nál maradnom.


Szóval elakadtam, hogyan tovább?



2014. aug. 7. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor általában nem az a gond, hogy nincs Flash Player, hanem hogy kettő is van és össze akadnak.

Írd be a google címsorába: about:plugins

és itt nézelődj, esetleg próbáld meg kikapcsolni az egyiket ha kettő van, vagy ha le van tiltva kapcsold vissza, ilyesmi.

Egyéb esetben vad guglizást javaslok, ha nem egyedi eset, akkor 1-2 napon belül szokott lenni megoldás.

2014. aug. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na pont ez az, hogy nem kettő van, hanem nincs egy sem. A plugin oldalon ennyit látok:


[link]


A guglizás tegnap már meg volt, de semmi használhatót nem találtam, mindenhol csak arról írnak, hogy töltsem le a Flash Playert (megtettem, de nem tudom, hova kellene másolni, hogy a böngésző felismerje plugin-ként), vagy ezt az about:plugins módszert javasolják, amivel nem megyek semmire.

2014. aug. 7. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia az én szemszögemből ez a szükségszerűbb megoldás, eltávolítod mind 2-öt.

A szoftverközpontba megtalálod mindkettőt ezen a néven

adobe flash bővítmény

google chrome stable


És utána csak a google chromet telepíted

[link]


Ja és a 'youtbob' csak azért működés, mert ott a html 5 lejátszót használja alapból.


A kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezze meg a válaszolót privát üzenetben vagy az www.ubuntu.hu fórumot.

2014. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia az előző válaszoló vagyok rájöttem mi a gond.

Te nem a google chromot telepítetted, hanem a chromium webböngészőt a kettő közt az a legnagyobb különbség, hogy a chromiumban nincs benn a gyári pepper flash.

Megoldás menj erre az oldalra

[link]


És töltsed le ezt majd nyisd meg a .deb fájlt. (Bár azt nem írtad le, hogy milyen linuxod van abból a több százból, de gondolom ubuntu alapú, ha nem akkor írjál privátban. Remélem tudtam segíteni.

2014. aug. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt hittem, a Chrome és a Chromium ugyanaz. Köszönöm a segítséget, a Google Chrome-mal már rendesen működik minden.
2014. aug. 7. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!