Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Licitálnátok olyan aukciós...

F.B.I. kérdése:

Licitálnátok olyan aukciós oldalon, ahol van benevezési díj, ami tényleg csak egy jelképes összeg?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mindig lenne egy minimális pár 1000Ft-os jelentkezési díj minden egyes aukciónál, hogy ki tudjuk zárni az olyan kellemetlenkedőket, akik csak mások kárára emelik a tétet, miközben pedig nem is akarnak költeni. Ez az összeg visszatartaná őket? És azokat akik tényleg licitálni akarnak?

2014. aug. 7. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem licitálnék.

De nem is látom azt a problémát, amit te. Ha valaki "poénból" licitál és véletlen pont ő nyer, akkor törvény szerint köteles azon az áron átvenni a terméket. Szóval ezzel nem jó játszani.

2014. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ilyen oldalak már vannak, nem is egy. persze semmiképp sem azzal a céllal, hogy megvédjék azoktól az aukciót, akik felverik az árat. teljesen egyértelmű, hogy milyen jól jár az aukcióra bocsátó, hiszen van egy ~20ezer Ft értékű terméke, ha 30an jelentkeznének az aukcióra, már nyereségesen adta el...és természetesen aki nem nyert, az is bukott egy 1000est...sokan olyan hiszékenyek, akik egyből meglátják, hogy húúú csak 2ezer Ft-on áll az aukció, 20ezres termék, licitálok rá...aztán ezt eljátsza 10x, ebből 9x nem nyert, végül a 10.-et megnyeri, elhoz egy 20ezres cuccot mondjuk 1000 Ft+5ezer Ft-ért, és a nagy sikerélményt csak az fogja leverni, amikor ezek után eszébe jut, hogy a másik 9 elvesztett aukcióra meg 9ezret dobott ki. ebből az ilyen aukciós oldalak nagyon jól megélnek...persze undorító dolog ez. én biztos nem használnék ilyet.
2014. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1000 forint minden egyes aukciónál?! Ezt rablásnak hívják, nem aukciónak. Vaterán egy terméknél van mondjuk 8 licitáló - a Vaterának az eladásból meg van mondjuk 150.000 forintos leütésnél ~5000 forint jutaléka. Te ehhez képest csak az aukcifeltöltésre elvinnél 8000-t, s akkor még nem kaptál jutalékot - ez miért érné meg az eladónak? Szerintem belépési díj max. egy 100-as, de kissebb értékeknél mondjuk inkább 5/10 forint. Szerintem max. a Sotheby's és társai dolgozhatnak hasonló árakkal - náluk ez tényleg minimális belépési díjnak számít, Magyarországon nem tudok olyan oldalról, ahol ez bevett gyakorlat lenne, néha persze vannak ilyen aukciók, de ritka.
2014. aug. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!