Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés szerintetek...

Elméleti kérdés szerintetek ha nem lenne családi pótlék egyáltalán vagy csak jelképes összeg akkor is ennyi gyerek születne?

Figyelt kérdés

Az ennyit nem úgy értem hogy sok lenne mert tudom hogy évről évre egyre kevesebb gyerek születik. Úgy értem hogy sokszor itt ezen az oldalon is nagyon várják a szülők a családi pótlékot ami 2 gyerekre 26 ezer körüli összeg, mert hogy mennyit számít az stb.stb. És hogy aki nem várja az örüljön hogy neki nem számít ez a pénz. Arra gondolok, hogy vajon akkor is születnének gyerekek ha nem lenne a családi pótlék? Vagy ez a 26 ezer ft tartana vissza sok ezer anyukát attól hogy 2 gyereket vállaljon? Tényleg olyan jelentős összeg ez hogy erre lehet "alapozni" hónap elején, és erre várni? Nem akartam bántani aki arra vár, tényleg csak elméleti síkon érdekel.

Mert nekem valahogy az a véleményem, hogy ha nem lenne családi pótlék, vagy mondjuk csak 5 ezer ft. akkor is megszületne ennyi baba hiszen aki szeretne az nem hiszem hogy 12-13 ezer ft-ból tervezi eltartani.(/fő)


2012. nov. 5. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hinnem, hogy a tobbseg a csp-ra vallal gyereket.

Ha azt nezed, hogy itthon az atlag netto kereset 145e korul van /amugy orulne a nagy atlag ha ezt megkpna/, akkor ne csodalkozzon senki, hogy az majdnem 30e hianyzik a csaladi kasszabol.

Amugy biztos kevesebb lenne a gyerek, mert 2 helyett sokan csak egyet valalnanak.

2012. nov. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem alap hangon többe kerül egy gyerek 1 hónapban, mint tizenpár ezer forint. Mégis azt mondom, hogy nem születne ennyi gyerek.

Sokan vannak akik a gyerekből tartják fent magukat. Elég hozzá elválni, vagy ha meghal az egyik szülő, sok gyerekre van szükség hozzá, és abból a sokból legalább egy kell akit gyengébbnek kell nyilvánítanak. Simán vígan élsz belőle. Na ezekben az esetekben, biztos nem születne annyi gyerek. 1-2 gyerekes családok esetében nem hiszem, hogy döntő lenne.

2012. nov. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy igen, vannak olyan emberek akik erre alapoznak, ebből tervezik eltartani a gyereket. Sajnos :(

Azért mondom, hogy sajnos, mert esetleg egy újszülöttel egy darabig ezt ki is lehet gazdálkodni, de egy nagyobb gyerekkel már sehogy sem lehet elég ez a pénz. Szerintem, ha az említett 5 ezer ft-ra levinnék, akkor is lennének még olyan emberek, akik majd azt fogják várni megmentőként.

2012. nov. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Természetesen erre alapozva nem lehet gyereket vállalni, de az a 26 ezer Ft, ha már rendszeresen jön, része lesz a családi költségvetésnek, számítanak rá, azt figyelembe véve vásárolnak stb.
2012. nov. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!