Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A router rossz vagy a T-home?

A router rossz vagy a T-home?

Figyelt kérdés
Múlt hét óta full lassú a net, meg alig van, volt egy kisebb vihar és azóta van így. Eddig sosem volt ilyen. Alig hoz be valamit meg már az is boldogság ha el kezd tölteni egy oldalt. Tegnap mire egy kicsit megjavult, mára már megint rossz lett. Anyám hétfőn felhívta reggel a T-homeot, mert egyáltalán nem volt net vasárnap sem, délután jöttek is. Amikor kijött a szerelő, akkor meg ment rendesen, de miután elment, megint rossz lett, így nem tudott vele semmit sem csinálni. Felmászott az oszlopra, elvileg kicserélt valami szűrőt és annyi. Meg állítólag a faluban is több helyen nincsen net, a Naracomosoknak sem, csak nem hívják fel őket...az érdekesség az az, hogy telefonon meg van internet, ugyanazt a wifit fogja, amit a gép nem, és működik majdnem folyamatosan rendesen...akkor most a router a rossz vagy a T-home cseszett el valamit megint? De elég cink, hogy nem csinálnak semmit...

2014. aug. 21. 17:27
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%

Valószínűleg nem a rooter hibája. Pároméknál ugyan ez van kiment a szerelő akkor jó volt a net utána megint nem volt jó ez már lassan fél éve megy náluk.Próbáltak már több fajta rootert is és egyik sem volt jó.

Szerintem hívd ki még egyszer a szerelőt.

Lehet át kellene nézni a vezetékeket.

Vagy csak egyszerűen a t-home-nál nincs valami rendben.

2014. aug. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szerintem tuti nem jönnének ki még egyszer ilyen gyorsan, mert most anyám kiosztotta őket, és délután jöttek is...tegnap meg amint írtam már majdnem megjavult az egész, erre éjszaka esett egy kis eső és megint rossz...nem nagyon érdekli őket..
2014. aug. 21. 17:39
 3/16 A kérdező kommentje:
Hétfőn is 40 percig tartotta a telefont, hogy végre felvegyék...tavaly cseréltek ki nálunk egy kábelt, akkor pont jókor jött a szerelő, mert akkor sem volt net.
2014. aug. 21. 17:40
 4/16 anonim ***** válasza:

Még a router szót se tudja helyesen leírni, de legalább egyszeri példa alapján osztja az észt... Ráadásul a szerelő nem is piszkálja a routert, ha az a felhasználóé.

Kérdező: Router pontos típusa? Netcsomagod? Modem pontos típusa?

G.

2014. aug. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

"az érdekesség az az, hogy telefonon meg van internet, ugyanazt a wifit fogja, amit a gép nem, és működik majdnem folyamatosan rendesen...akkor most a router a rossz vagy a T-home cseszett el valamit megint?"


A telefonon biztos a WiFi-t használtad? Csak mert ha WiFi-n keresztül nem észlel aktív internetkapcsolatot a telefon, akkor automatikusan a mobilnetet fogja használni ( már ha engedélyezve van az adatkapcsolat ).

2014. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#3 Igen, a wifit használom...annyira hülye azért nem vagyok, meg az adatforgalmat sosem hagyom engedélyezve rajta...az is érdekes, hogy a tesómnak van ez a teamspeak a gépén, ott is azt írja, hogy jó a net, a pingje 18, mint a többieknek, akiknek rendesen működik, de az oldalakat neki sem hozza be...meg a modem is villog rendesen...
2014. aug. 21. 22:49
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé DNS hibára utaló jel.

Érdemes a Windows TCP/IP beállításaiban beírni egy alternatív DNS címet ( például a Google DNS-t: 8.8.8.8 ; 8.8.4.4 ).

Itt le van írva hogy kell: [link]

2014. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És oda én mit írjak be? Akármit?
2014. aug. 22. 00:03
 9/16 A kérdező kommentje:
Meg most ennyi erővel a faluban jó pár embernek hirtelen ugyanez lett a hiba?
2014. aug. 22. 00:06
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

"Meg most ennyi erővel a faluban jó pár embernek hirtelen ugyanez lett a hiba?"


Ha a DNS szerver adja meg magát akkor az országosan jelentkező hiba is lehet.

Elsődlegeshez írd be hogy 8.8.8.8 másodlagoshoz 8.8.4.4 de ezt már leírtam az előző válaszomba.

2014. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!