Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől lassú a net egész nap?

Mitől lassú a net egész nap?

Figyelt kérdés

Kb. két hónapja költöztünk új helyre, beköttettünk egy Telekomos netet. Hoztak valamilyen ADSL-es Pirelli wifi-s routert. A szerződésünk szerint 10 Mbps a letöltési sebességünk, de a mérések szerint ebből csak 1,2-2,6 Mbps jön. Továbbá a wifi kb. 5 percenként megszakítja a kapcsolatot a telómmal, majd 2-3 mp műlva újra kapcsolódik. Próbáltam már átállítani a csatornát, de az sem segít ezen, az összes frekvencián rettentő gyenge a jelerősság még a wifi közvetlen közelében is max 2 csíkot jelez a telefonom és a táblagépem is. Már többször újrakonfiguráltam a routert, de nem lett jobb a helyzet.


Ötlet?



2014. aug. 31. 04:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eh, vagy a termék szar, vagy el kéne költöznötök onnan, mert a rádióspektrum hülyére van terhelve az adott élőhelyen más wifi routerekkel.
2014. aug. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 CspCsj ***** válasza:
100%
Számítógépet kábellel rácsatlakoztatva jó a net?
2014. aug. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Telekomos netet. Hoztak valamilyen ADSL-es Pirelli wifi-s routert. A szerződésünk szerint 10 Mbps a letöltési sebességünk"

Akkor valószínűsítem ez a Netmánia S díjcsomag

[link]

ahol a letöltési sebesség GARANTÁLT értéke 1 Mbps (a MAXIMUM a 10 Mbps).

Te 1,2 - 2,6 Mbps-ot tapasztalsz (Hol, mivel - milyen oldallal, alkalmazással - "méred"? Vezetékkel vagy vezeték nélkül?) - tehát megvan a szerződésben foglalt garantált érték.

2014. aug. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 CspCsj ***** válasza:
100%

Először is ahogy írtam, ellenőrizni kellene, hogy csak a wifi-n rossz-e a kapcsolat.

Ha kábelen kapcsolódva jó akkor az internetkapcsolattal nincsen baj, legfeljebb a modem-router wifi adójával/beállításaival.

Ha kábelen sem jó, akkor valószínűleg az internetkapcsolattal van gond, mindenképpen jelentsétek be.

A kisebb sebességgel, ahogy írták nem valószínű, hogy törődnek, de ha szakadosik a net azt ki fogják vizsgálni, de ehhez kábellel is ki kell próbálni, mert a gyenge wifi jel tényleg okozhat ilyen hibajelenségket.

2014. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A gép kábellel van kötve a routerbe azon hibátlanul jön, de a 10Mbps-hez képest ott is lassú a kapcsolat. Egyébként az Ookla Speedtest-tel szoktam mérni a sebességet.
2014. aug. 31. 14:56
 6/8 CspCsj ***** válasza:
100%
Akkor ügyfélszolgálaton jelezd és ha a vonal ellenőrzés sem javít, valószínű hogy a wifi-s modemet is cserélik.
2014. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hol mérted? Valószínűleg MB/s értéket írt ki a mérő és mivel 10 Mbps=1.25 MB/s, így ez a maximális sebesség amivel tudsz tölteni.
2014. szept. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Leellenőriztem többször is, Mb/s és nem MB/s. És természetesen a fentebb említett értékek is Mb/s (megabit per secundum)-ban értendők.
2014. szept. 1. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!