Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jennifeer Lawrence botrány,...

Jennifeer Lawrence botrány, kiket vonnak felelőssé?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a hackert biztosan, ha elfogják, de aki terjeszti a botrány képeit közösségi oldalakon keresztül, vagy felteszi torrentre, letölti torrentről, megosztja a képet, az is felelősségre vonható?
2014. szept. 1. 11:42
 1/7 stiw ***** válasza:
Csak nem egy terjesztő vagy? ;) Egyébként nem hinném.
2014. szept. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
dehogyis, csak érdekel, mondjuk nem lenne baj, ha valaki evvel akar híresebb lenni, annak a fejére koppantsanak :)
2014. szept. 1. 11:57
 3/7 belapus ***** válasza:
Akinek engedélye van a kép tulajdonosától ( esetleg a képen szereplőtől ) arra, hogy terjesztheti, megoszthatja, azt nem.
2014. szept. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
SOS! VALAKI TUD LINKET DOBNI A KÉPEKRŐL VAGY HOGY HOL TALÁLOM MEG? EGY ÁLOM VÁLNA VALÓRA
2014. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 belapus ***** válasza:
2014. szept. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kiket is vonhatnak felelősségre:

1. Magát Lawrence-t, mert illik hagyni, hogy meztelen képeket csináljanak rólunk. (Persze nem biztos, hogy hagyta, de akkor még nagyobb lenne a botrány.)

2. A fotóst, mert nem illik meztelen képeket csinálni a másikról.

3. Valamelyik rendszergazdát/-fejlesztőt, mert nem vigyázott megfelelően magánjellegű tartalmakra.

4. A hackert, mert illetlenség mások dolgaiban turkálni, pláne azokat közszemlére tenni.

5. Azokat a felhasználókat, akik ezek a képeket nézegetik, ugyanis ez is illetlenség.


Ebből az öt lehetőségből valószínűleg csak a negyediket, a hackert akarják felelősségre vonni, mert a mai emberekből már kiveszett az illem. Illetve, ha jól értem a HVG-s cikket, akkor lehet, hogy a harmadik kategóriába esőket, az Apple-t is felelősségre vonják.


Szóval a téged ezért legfeljebb a szüleid fognak felelősségre vonni, hogy „Ejnye-bejnye, ez illetlenség” (vagy ha tudnak róla, és mégse vonnak felelősségre, akkor ők is illetlenek…). Amúgy ha jól tudom a jogvédett tartalmak letöltése és megosztása Magyarországon is szabálysértés, csak még nem jutottak el odáig, hogy magánszemélyekkel is tudjanak bármit kezdeni ez ügyben.


*Jennifer

*kiket vonnak felelősségre/kiket tesznek felelőssé

**Kiket vonnak felelősségre a Jennifer Lawrence-botrány miatt? (De ez az utolsó már olyan magas nyelvérzéket igényel, hogy nem várom el tőled.)

2014. szept. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
valaki nekem is elküldhetné a linket ,amin még le lehet tölteni a képeket!!
2014. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!