Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fel akarom venni a vőlegényem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fel akarom venni a vőlegényem vezetéknevét ha összeházasodunk, de család botrány is kirobbanhat belőle. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az apám már nagyon régen el hagyott engem, még amikor egész kicsi voltam, így nem érzem jogosnak, hogy a nevét kell viselnem. Viszont csak úgy szeretném megváltoztatni, ha majd a férjemét vehetem fel helyette. Ezt el is mondtam a vőlegényemnek, hogy semmiképpen nem szeretnék majd 'né lenni (pl Kissné Nagy Evelin), hanem csak simán vezetéknevet váltani (pl Kiss Evelin). Ő sem nagyon örült neki, mert ő is 'né-ként szeretné majd a nevem (Én viszont semmiképp!!), viszont a családja sokkal keményebb dió. A fába is képesek belekötni, és borzasztó büszkék a nevükre, ezért félek, ha komolyabban elkezdenénk tervezni az esküvőt, és megtudják, hogy fel akarom venni csak simán a nevet, családi botrányt robbantanának ki belőle.. Kisebb dologból is csináltak már ilyet.

Hogyan lehetne békésen megoldani? Vagy sehogy? Ha nem vehetem fel így, akkor inkább felveszem majd anyukámét..


2014. aug. 27. 10:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%

Úgy látom, nekik fontos a né végződés. Tehát anyukád vezetéknevének sem örülnének, ha összeházasodtok.

Nekem ez fura, én sem venném fel né formában, mert szerintem nagyon öreges. Meg furán is hangzik.

A barátom családjával nem foglalkoznék ilyen szempontból. Szerintem nem sok közül van a nevemhez. Viszont a párom véleménye nyilván számítana. Vele próbáld megbeszélni és elmondani neki, hogy miért így szeretnéd.

2014. aug. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
70%
Ha majd odaérek, hogy férjhez megyek, lesz is kihez, akkor én majd kötőjelesen szeretném felvenni, mert szerintem is öreges, meg olyan tartozék-érzést ad a feleségnek. Amúgy meg ez a te döntésed, megpróbálhatod elmagyarázni nekik, de ha nem fogják fel, akkor nincs mit tenni... Másrészt nem akarnék én sem túl sokat foglalkozni egy olyan családdal, ami ennyire erőszakos. Még most mutasd meg, hogy nem tudnak lenyomorítani, különben mindenen szirénázni fognak, az meg senkinek nem hiányzik.
2014. aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Én is öregesnek gondolom, ráadásul nem lenne olyan hosszú aláírás hely, ahová akkor le tudnám írni az egész nevem ha 'né-ként venném fel... alapból kettő keresztnevem van, és egyik sem a legrövidebb nevek egyike, a vezetéknevem sem 1-2 betű, és ha még ezek mellé lenne az övé is.. Most számoltam meg, mindennel együtt 30 betű lenne lenne a nevem. Macerás, és nem is tetszene úgy. A páromat könnyebben meggyűzöm, csak nem akarom, hogy kiutáljanak a családjából ez miatt.
2014. aug. 27. 10:29
 4/32 anonim ***** válasza:
86%

Biztos, hogy nem vettem volna fel né-ként a férjem nevét akàrki akàrmit csinàl.

Ez a sajàt nevem , én viselem, senki nem szòlhat bele én milyen néven akarok élni. Még a férjem sem.

A te eseted tipikus, bàrmi van az a zsarolàs tàrgya , hogy.kirobban a botràny...akkor robbanjon.

Nem az anyòsoddal meg apòsoddal fogsz élni, hanem a férjeddel. Õ az egyetlen akivel ezt tisztàzni kell a többi nem lényeges. Ha viszont még nem szakadt le a szoknyàròl akkor jòl gondold meg, mert minden döntésében kettõtök ügyeirõl benne lesz , hogy vajon a szülei mit fognka szòlni...mégha ezt nem is mondja és ìgy nehéz évek vàrnak ràd.

Ha mindig az van amit a szülõk akarnak akkor sose leszel nyugodt, majd megszabjàk milyen ruhàban lehetsz, meg hajjal ,késõbb meg eldöntik mi legyen a gyerek neve.....

2014. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
94%
És, kérdező? Akkor hagy utáljanak, neked tesznek vele szivességet, mert legalább megszabadulsz a hőzöngő fajtájuktól.
2014. aug. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
27%

A kötőjeles verziótól engem konkrétan a hideg ráz, elcsépelt és unalmas lett. Valaha izgalmas volt, már csak unalmas.


Egyébként vállaljátok fel a döntéseteket, ha felnőttek vagytok, vagy mi. Ha nem tetszik a családnak, majd idővel megbékélnek. Ha ti ezt szeretnéd, vigyétek keresztül az akaratotokat. De ha jól hallom, még a vőlegényednek sem tetszik. Inkább ez a kemény dió, nem az ő családja.

2014. aug. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
73%
"Ha viszont még nem szakadt le a szoknyàròl akkor jòl gondold meg, mert minden döntésében kettõtök ügyeirõl benne lesz , hogy vajon a szülei mit fognka szòlni...mégha ezt nem is mondja és ìgy nehéz évek vàrnak ràd." Én eleve nem jönnék össze egy olyan emberrel, aki ilyen. Borzasztóan taszító az, ha valaki mindig a családján lóg, és nincs önálló döntése.
2014. aug. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
17%
Ha majd elválsz akkor mindíg nevet változtatsz.
2014. aug. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
96%

De miért fontos a vőlegényednek, hogy né legyél?

Az enyém teljesen rám bízza a döntést, ez a normális.

2014. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
66%

Az én megoldásom ez lenne: a férjem nevét így nem venném fel, ha ez zavarja őt és a családját.

A -né-t szintén nem venném fel, ha az meg zavarna engem.


Tehát a te esetedben akkor marad, hogy anyukád nevére áttérsz, ha ennyire nem akarod megtartani az eredetit.

2014. aug. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!