Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem működik a korábban...

Miért nem működik a korábban hiba nélkül működő UPC-s Cisco EPC3208 modem és SMC WBR 14-G2 routeres internet kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Win 7-es op.rendszer van az asztali gépemen és a laptopomon is.

Tegnap estig hibátlanul működött az internet kapcsolat a fenti eszközökkel; mindegyiken.

Az asztali gép vezetékesen kapcsolódik a routerhez, a laptop pedig wifi-vel.


Tegnap éjszaka a laptoppal dolgoztam, és éjszaka nagyon belassult az internet, iszonyatosan lassan töltődtek be az oldalak.


Ma reggel már se az asztali gépen, se wifin keresztül nem lehetett a netre csatlakozni.


Ha a routert kihagyom a rendszerből és pl. az asztali géppel közvetlenül a Cisco modemen keresztül kapcsolódok a netre, akkor hibátlanul működik a rendszer.


Tönkre ment volna az SMC router?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Hogyan lehet kideríteni, hogy mitől van a hiba?



2014. szept. 9. 11:01
 1/6 Tengor ***** válasza:

Az SMC már rég nem gyárt normális eszközöket - persze más eszközök is elromlanak egyik napról a másikra.

A hiba kiderítésébe szerintem energiát ölni teljesen felesleges.

Ilyenkor venni kell egy normális routert. 5-7 rugóért már tisztességes TP-Linket lehet kapni.

2014. szept. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mar kideritetted: ha az SMC kiiktatasaval megjavul a kapcsolat, akkor az SMC-vel van baj. Vagy nyomj egy gyari resetet neki (kell hogy legyen rajta egy reset gomb) es konfgurald ujra, vagy ha ugy sem mukodik, kenytelen leszel venni egy masikat.
2014. szept. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
SMC router melyik tipus?
2014. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na jó most jöttem rá hogy VAK vagyok SMC WBR 14-G2
2014. szept. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a gond, én vettem új router-t ugyanúgy rossz..

Pedig közvetlen modemről minden stimmel.

Viszont router-en keresztül kikapcsolt wifi mellett működik rendesen az UTC kábellal.. valami a wifi körül és az internet szétosztást között lehet probléma

2019. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, hiába minden jel a router-re utalt, de igazából a modem volt rossz. Kicserélték még anno és azóta semmi probléma nincs.
2020. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!