Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A facebook védve van BruteForc...

A facebook védve van BruteForce támadások ellen?

Figyelt kérdés
lehet törni facebook fiókot BruteForce módszerrel?

2014. szept. 12. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
captcha van
2014. szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem hinném hogy lenne chapta a facebook-nál. még akkor sem mikor sokadszorra irom be hejtelenül a jelszót mert manuálisan kipróbáltam egypárszor de nem kérte hogy bizonyítsam hogy nem gép vagyok.
2014. szept. 12. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:
próbálgasd még tuti van
2014. szept. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Igen is meg nem is. :-)


Vegyük csak a jelszó védelmet, kívülről egyéb módon "közember" nem nagyon tud a facebook tartalmához hozzáférni.


A Brute Force módszer azt jelenti, hogy az összes variáció kipróbálásával (tehát nem logikai úton, "ésszel", hanem nyers erővel) hatolnak be egy rendszerbe. Vagyis ez ellen még csak elvben sem lehet védekezni, hiszen a teljes kipróbálás esetén az egyik variáció helyes. A helyes variáció megtalálásakor a védelmet _áttörték_.


Védekezni (most a teljes kipróbálásról van szó) NEM LEHET ellene, de meg lehet nehezíteni a behatolást. Például a lehetséges variációk számának az extrém módon megnövelésével, vagy az egyes variációk kipróbálásának számításigényével. Így már elérhető azt az állapot, hogy a támadónak több energiát (munkát, időt, vagyis PÉNZT) kell befektetnie a feltörésbe, mint amennyi a feltörés várható haszna (vagy amennyi a rendelkezésére áll).


Ez az állapot (mikor NEM TÉRÜL MEG a feltörés, vagy extrém hosszú ideig tart) adja a brute force támadások elleni egyedüli védelmet. Ezért használnak a biztonsági rendszerekben lehetőség szerint olyan eljárásokat (RSA algoritmus, elliptikus görbék = EC matematikája, stb.) amelyeknek nagy a számításigényük, és számításuk (feltörésük) matematikailag nem párhuzamosítható. Megfelelő mennyiségű variáció (ez RSA-nál úgy 2^100 felett, EC esetén 2^18 felett) a teljes kipróbálás, vagyis a brute force törés több ezer évig tartana. Katonai, nemzetbiztonsági rendszerekben RSA esetén 2^256 , EC esetén 2^24 a minimálisan alkalmazandó variációk száma, aminél a teljes kipróbálás tovább tartana, mint a Világegyetem jelenlegi életkora.


Egy töréshez természetesen lehet sok-sok gépet használni, de ennek korlátot szab a rendelkezésre álló pénz mennyisége, a számítások bonyolultsága pedig a kipróbálási időt szabja meg. Komoly biztonsági rendszereket úgy terveznek, hogy ezeknek a feltételeknek megfeleljenek. Emiatt egy jól megtervezett és felépített rendszert a gyakorlatban NEM LEHET brute force támadással feltörni.


A facebook-ot is úgy tervezték, hogy LEHETŐSÉG VAN a megfelelő variációs mennyiség használatára. A lehetséges variációk száma a jelszó hosszúságától függ. Ha az angol ABC 26 betűjét kis- és nagybetűként, és mellé a 10 számjegyet használhatom, az EGY karakteren 62 variáció. A jelszó hossza 32 karakter lehet, vagyis a variációk száma 62^32, ami extrém nagy mennyiség, a gyakorlatban NEM KIPRÓBÁLHATÓ.


Vagyis a facebook ELVBEN védett a brute force támadások ellen.


A gyakorlati gyengeséget nem maga a jelszó rendszer, hanem annak a használati módja adja. A felhasználók 99,99%-a rövid jelszót használ, ráadásul olyat, ami valamilyen triviális módon köthető hozzá (természetesen, hiszen neki meg kell jegyeznie ezt a jelszót). Így a használt jelszavak ÁLTALÁBAN (tehát nem mindig) a felhasználó adatainak, családjának, körülményeinek, szokásainak ismeretében jó eséllyel kitalálhatók. Ez természetes, hiszen sokszor választanak jelszóként bizonyos neveket, dátumokat, kedvenc eseményeket, tárgyakat, amelyek valamilyen módon jellemzőek a felhasználóra.

Pedig az ideális jelszó valami "élm5víAÖPT8AHy......."-szerű lenne, csak éppen ez megjegyezhetetlen.


Vagyis ha megfelelően kitartó vagy, és főleg ha alaposan ismered a felhasználót, akár még esélyed is lehet a sikeres támadásra. De ha végig gondolod, hogy mekkora a lehetséges variációk száma még megjegyezhető jelszavak esetén is, akkor belátható, hogy szinte esélytelen a behatolás.


Gondolj arra, hogy a SAJÁT elfelejtett jelszavadat is milyen nehezen tudod kitalálni - ha egyáltalán sikerül.


Pedro

2014. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igazad van pedró a BruteForce módszerrel csak egy a felhasználóra optimalizált jelszólistával tudsz gyorsan és hatékonyan támadni de még csak ismerned se kell az illetőt egyszerüen beirod a nevét a google-ba letöltöd pl tweeter és facebook idővonalát html-be ebből már egy ügyesebb program könnyen öszeálítja a felhasználóra optimalizált jelszólistát illetve ha esetleg a jelszó is tökéletes lenne még az se lenne teljesen lehetetlen csak létre kellene hozni egy botnet hálózatot és ha már elegendő kliens gépen van rajta a támadó botnet szoftvere akkor ezzel jelentősen meggyorsíthatja a támadást. hallottam olyat is hogy bizonyos rendszerek úgy védekeznek hogyha túl sokszor próbálkoztál helytelenül akkor egy bizonyos időre a helyes jelszóval sem tudsz csatlakozni.
2014. szept. 12. 21:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért nem használod a többlépcsős azonosítást? Így még ha tudja is valaki a jelszavad, akkor sem tud belépni a saját eszközéről, mert az ellenőrző kód pl. SMS-ben a telefonodra érkezik, és ahhoz meg (vélhetően) nem fér hozzá.
2014. szept. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Pár próbálkozás után egy nap kényszerpihi, és szerintem még a viszonylag egyszerű jelszavaknál is évekbe telik a feltörés.
2014. szept. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"de még csak ismerned se kell az illetőt egyszerüen beirod a nevét a google-ba letöltöd pl tweeter és facebook idővonalát html-be ebből már egy ügyesebb program könnyen öszeálítja a felhasználóra optimalizált jelszólistát"


na ne mondd már, mert akkor én itt fosom össze magamat, ha te, vagy bármilyen ultraokos program kideríti az interneten fellelhető adataimból a jelszavamat


ez maximum azoknál a felhasználóknál válhat be, akik nem tudnak semmi mást megjegyezni a saját háziállatukon, a kedvenc zenekarukok, vagy az asd123-on kívül

2014. dec. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen utolsó válaszoló de a felhasználók 90%-a ilyen.
2014. dec. 19. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!