Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lassú net, állandó fagyás,...

Lassú net, állandó fagyás, "parancsfájl nem válaszol". Mi lehet ez? Vírus? (Kicsit hosszú. )

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van itt pár hasonló kérdés, de nem találtam olyat, ami az én problémámra teljesen passzolna.


Ma kezdett el szórakozni a Firefoxom, kétpercenként lefagy, olyankor az eszközkezelővel leállítom, újraindítom, és kezdi elölről. Főleg a youtube-nál sz..akszik, ott azt írja ki, hogy "a parancsfájl nem válaszol", mellé ezt: [link] .

Fogalmam sincs, ez mit jelent, mert sajnos nem értek a gépekhez.


Ami számomra meglepő, hogy 1,5 hónapja volt szervizben a gép, ki lett cserélve a merevlemez, újra lett telepítve a Windows, tehát gyakorlatilag egy vadonatúj gépről beszélünk. Mégis, amióta hazahoztam, már az alatt az 1 hónap alatt is sikerült összeszednem egy facebookos vírust (pedig nem szoktam sehová kattintgatni, és adblockerem is van), a működő vírusirtó ellenére. Azt még ráfogtam az okostelefonomra. De már itt a gépen is többször voltak ilyen felugró ablakaim a semmiből, amikről egy gyors guglizás után kiderült, hogy adware-ek. Sikerült letörölnöm őket, de ami igazán megrémített, az az, hogy elvileg ezek más programokon keresztül kéretlenül telepítődnek, márpedig én alig töltöttem le valamit az elmúlt időben, és az is mind megbízható szoftver volt!


Szóval a kérdéseim igazából ezek:

1. Okozhatja-e ezt a mostani fagyást valamilyen kémprogram vagy vírus?

2. És ha igen, hogy lehet ezeket kiirtani, illetve a jövőben hatékonyan védekezni ellenük? Mert úgy látszik, a vírusirtóm (avast) nem nyújt védelmet ellenük.


További infók:

- újraindítottam már a gépet, és továbbra is fennáll a probléma

- a shockwave flash-t megpróbáltam frissíteni, de azt írja, "sikertelen telepítés", nem tudok mit csinálni vele

- a firefox 2-3 napja frissítette magát, lehet, hogy ahhoz van köze?


Bárkinek bármi hasznos tanácsa van, ne tartsa magában!



2014. szept. 14. 16:31
 1/6 levis56 ***** válasza:

A helyedben én lefuttatnék egy on-line vírusírtót mert akármilyen jó védelem van a gépen nekem is beesik egy két vírus, és használd a Malwarebytes Anti-Malware proramot.

Törölnék minden ismeretlen programot,bővítményt,letörölném a Firefoxot és újratelepíteném egy másik változatát,frissíteném az Adobe Flash Playert az Adobe oldaláról,végül csinálnék egy teljes rendszer karbantartást,töredezettség mentesítést,registry tisztítást.

2014. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A Malwarebytes-ot letöltöttem, talált is gyanús dolgokat a gépen, a vírusirtó viszont semmit. Futtattam még a CCleanert is, és egyelőre úgy tűnik, megoldódott a probléma. Remélem többször nem fordul elő...
2014. szept. 14. 19:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Én most frissítettem Firefox 32.0-ról 32.0.1 verzióra és ugyanez a probléma. Video, youtube lassú, akadozik.

Ugyanazok másik internet böngészőben gond nélkül letöltődnek, nézhetőek.


Most nincs időm szórakozni a megoldás keresésével. Töröltem a 32.0.1 verziót, újra telepítettem a 32.0-t, és megvárom a következő Firefox verziót, mielőtt frissítem újabb verzióra.

2014. szept. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 csacsi2 ***** válasza:

parancsfájl nem válaszol probléma általában a sérült profilmappa miatt van, vagy ha elfogy a fizikai memória.

új profil létrehozása: Futtatásba: firefox -P

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__4..

A Malwarebytes jó. Főleg nemkívánatos programokat talál meg. Legtöbb vírusírtóban ez beállítható (PUP).

Régi verzióra frissítés nem mindig jó, főleg hálózati telepítővel. Bővebben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__6..

2014. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Húha, köszönöm a válaszokat! csacsi2, köszönöm a részletes leírást!


Azóta jobb lett, de a Youtube még mindig rossz. Az eredeti kérdésben az volt a probléma, hogy nem töltötte be a videókat, illetve lefagyott. Most konkrétan szaggat, és a hang is egy kalap sz.r némely videónál (amelyekkel eddig nem volt gond). A netem amúgy tök gyors most már, a videókat be is tölti rendesen, de ettől függetlenül is trágya a minőség... Kivettem a hardvergyorsításos pipát, nem lett jobb :/

Azt hiszem lassan leváltom a Firefoxot, és Chrome vagy Opera lesz helyette. Amúgy is idegesített a kérés nélküli frissítgetéseivel.

2014. szept. 18. 15:21
 6/6 csacsi2 ***** válasza:

Akkor...

Flash player-ben is kikapcsolható a frissítés. Első sorban az Adobe autoupdatter-t kell kilőni. Ez beteszi magát az ütemezett feladatokba.

A Flash player frissítése is külön kikapcsolaható. első legetőség hogy a global locale storage -t unlimited-re állítod, így több adatot tárol a gépeden. ez főleg flash játékoknál jön jól, de amúgy is. Flash részletes beállításaihoz látogass el erre az oldalra és amit itt látsz ablak azon be tudod állítani (frissítést is):

[link]


[link]


A másik, hogy a flashplayer újabb verziók homokozóban, (védett mód) futtatják a fájlokat ami egy virtualizált környezet. Ennek kikapcsolásával (protectedmod=0) jelentős teljesítménynövekedés érhető el.

Ehez a mms.cfg fájlt kell létrehozni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__51..


A Youtube, mióta átvette a google, iszonyat lassú lett. Az újabb felesh hibájának tartom hogy szüneteltetéskor nem tölti be a teljes adatot, hogy ne lejátszás közben kelljen. Erre van egy script (greasmonkey kiegészítőhöz)

Ami beállítható sokminden pl automatikusan milyen méretben fusson,betöltéskor ne induljon a lejátszás, beállítható a kezdeti hangerő,tiltható a kommentek...


Le kell tölteni egy kiegészítőt ami kezeli (hozzáadja) a scriptet a böngészőhöz:

Greasemonkey

[link]

Majd keresni kell hozzá scriptet és telepíteni (install)


YouTube Auto Buffer & Auto HD v1.2.87

[link]

2014. szept. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!