Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hibás a Digi ruterem? Vagy...

Hibás a Digi ruterem? Vagy korlátolt?

Figyelt kérdés

Van egy digis netem amit vettem anno!

(80megás)(Optikán jön be a házba)(PPPoE)

A digi hozott nekem egy szép rutert amibe bele dugták az optikai kábelt és csináltak nekem belőle tvt-telefont-netet!

Ez mind jó!

DE

Amit hozott a Digi rutert azon 4 kimeneti lehetőség van!

1. ben van a wifi ruterem bedugva!

Többi üres!

Gondoltam egyet és mondom bekötöm a 2. lukba kábelesen a gépet!

Beledugom a kábelt a Digi által hozott ruterbe és a gép be a kábelt! Minden fasza! Igaz még nincs net ! Kihúztam az áramot a wifi ruterből(saját nem digi) ami szintén mint ahogy említettem be van dugva a Digi ruterébe(ami a Digié)

Hoppá! Egyből csatlakozik a gép a Digi ruterébe!(kábelesen mivel wifi már nem él) DEJÓÓ :D

Na gyorsan egy speedtest.net! 217megás netet mért le ami valós mert torrenten 23 megával szedek! O.o Ez még nem is lenne baj hogy 80megás netből hirtelen 217 lett!(Értek valamennyire hozzá nincs lekorlátozva a wifi ruterben a net sebesség vagyis nekem max 300at tud kitolni magából a wifim! (De csak 80 tol kábelen-wifin egyaránt) Ha direktbe kötöm a gépet és a Digi rutert akkor 217megás netem van! CSAK! HA bedugom a gépet is meg a wifi ruteremet is akkor egyszerre nem megy mind a kettőn a net! Vagyis vagy wifi rutert kapcsoljam ki vagy a gépből húzzam ki a netet! Egyszerre a kettő nem képes valamiért menni ha be van dugva a Digi ruterbe amit nem értek!



2014. szept. 17. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Háromszor elolvastam de nem tudom értelmezni


Ugyan akkor kellenének a routerek típusai is

2014. szept. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdező

szerintem mielőtt kiírod a kérdést egy jegyzettömben készíts a mondandódról egy vázlatot, olvasd át 5x fogalmazd, szerkeszd át, add oda valakinek, hogy értelmezze, majd ha minden klappol, másold ide be a GYK kérdései közé újra.

Tényleg érthetetlen. Leírsz olyan dolgokat amik senkit nem érdekelnek és nem is kellenek a kérdés megválaszolásához, de a maga a fő kérdés nem derül ki...

2014. szept. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Huhh, ez tényleg durva. Olvastam az utóbbi pár hónapba néhány cifra kérdést, de ez simán felülmúlja.


Értelesebben! Csak a lényeget! És kérjük a router pontos típusait is!

2014. szept. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű: az optikára dugott router gigabites, a wifis meg csak 100 megabites (annyit tud NÉVLEGESEN átvinni a WAN, illetve LAN portjain, a GYAKORLATBAN pedig 80-at). Az utóbbit kéne cserélni gigabitesre, és meg lenne oldva a probléma.

A wifi hasonlóan 300 helyett szerintem 150-200-at tud legfeljebb.


Ez például egy olyan wifis router:

[link]

2014. szept. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mármint a fenti olyasmi, mint ami neked van, tehát a 200 megás nethez kevés.


Egy ilyesmi kéne neked:

[link]


Tehát GIGABITES ROUTER.

2014. szept. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ez még nem is lenne baj hogy 80megás netből hirtelen 217 lett!"

Ez pedig azért van, mert a Digi emelte a sávszélességet a régi előfizetőknek is. Nekem pl. 40/20 megás netből lett 100/50-es.

2014. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!