Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mobil internetnél az 1 GBos...

Mobil internetnél az 1 GBos forgalmi keret az mire elég? És mindig jól működik a net így, vagy van hogy akadozik?

Figyelt kérdés

Gondolom filmeket nem lehet letölteni, de netezni, levelezni skypeolni?

Vagy sokat vesz el ha mondjuk képeket kapok és azt akarom megnézni?


2010. jan. 21. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:

1GB az 1024MB. Szóval ha sok képet nézel vagy nagyokat akkor nem elég egy hónapra. Nekem 15GB körül szokott lenni pedig semmi extrára nem használom és nekem is mobilnetem van, csak nekem korlátlan adatforgalommal.

Már sok olyan weboldal van ami képekkel együtt elér méretben akár 1MB-ot. ha ebből egy hónap alatt több mint 1024-et nézel meg akkor túllépted a korlátot.

1024/30= 34,13*

Vagyis 34 oldal tudsz megnézni naponta ha eléri az egy megát az oldal .

Ha sok olyan oldalt nézel amin képek reklámok meg hasonlók vannak akkor az összeszedi neked az 1GB-ot.

Használj firefoxot és a Addblock Plus [link] kiegészítőt , mert azzal a reklámokat kitudod szűrni és az sem terheli feleslegesen a neted. Gyorsabban is jönnek be az oldalak, meg kisebb az adatforgalom.

2010. jan. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy 3-4 perces youtube videó (HQ) kb. 15 Mb, szóval abból sem szabad sokat nézni.

Filmet tudsz letölteni, csak ha több a mérete, mint 1 Gb, akkor már fizetsz a túllépésért.

Apámnak T-nél van, neki működik, éjjel-nappal van (igaz neki 10 Gb-s), de azért lassabb az a 3 Mbit mint egy kábeles 3 Mbit.

Ha laptop-ra kell, akkor jó, de ha asztali gép vagy csak a házba használt laptop, akkor inkább vezetékes netet vegyél.

Skypolni tudsz, nem hiszem, hogy sokat fogyaszt, de amúgy a Bandwidth Monitor minden mutat, hogy naponta/hetente/havonta/évente mennyi "fogyasztottál", és hogy 1 videó vagy bármi más mennyit evett.

2010. jan. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
semmire nem elég...kb 6 nap alatt túl lehet lépni az adatforgalmat ha átlagosan netezel napi 4-5 órát...nekem 10gb-os volt és 2 hét alatt tólléptem úgy hogy csak szimplán neteztem
2010. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. jan. 27. 18:33
 5/5 anonim válasza:
100%

Nekem 1GB van, és 3 hónapra elég lenne..

Persze azért, mert csak chatelni kell, de azt napi 10 órában minimum nyomom.

(Ne haragudj, kissé off téma. Dx)

Ettől függetlenül az előttem szólóknak igaza van xd


(Btw képeket is szoktam nézni. Csakhát nem sokat xd)

2015. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!