Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha YouTube-ra rakok fel olyan...

Ha YouTube-ra rakok fel olyan videót amibe ilyen pár másodperces zenék vannak bevágva az legális?

Figyelt kérdés

2014. okt. 5. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
MIlyen az az ilyen?
2014. okt. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
beszélnek benne utána egy odaillő 5-6 másodperces zenét bevágok klippel együtt. pl.: egy tankcsapda szám részletet amit szintén yt-ról szedtem le
2014. okt. 6. 17:02
 3/3 anonim ***** válasza:

A video és zene ha Te csináltad/vagy más, de nem jogvédett/, akkor legális.

Tehát a zene, ha nem Te csináltad, nem legális

A pár mp-es zenét is kiszűri a YouTube servere és több mindentől függő, különböző, nem hizelgő értesitéseket kaphatsz.

Semmiképp nem javaslom a bevágásokat. Mert a jogtulajdonos vagy a YouTuben vagy a Google+-on /ha ott is megosztod, még többen látják/ észreveheti. Ha szerencséd van, akkor nem kéri fel a YouTube-t a törlésre, de ha merev állásponton van, akkor igen. Utána a YouTube töröl és téged figyelmeztet. Három ilyen figyelmeztetés és törli a csatornádat is.

Én már a kezdet óta több száz videot töltöttem fel, a Videokezelőben ott vannak 90%-ban a különböző értesitések, mint pl:

-Harmadik féltől származó tartalommal való egyezés

-A video le van tiltva néhány országban

-Előfordulhat, hogy videód harmadik fél zenéjét tartalmazza.

És mégsem kaptam még figyelmeztetést. Többek között azért, mert nem törekedtem nézettségre /csak ismerősök, barátok/ és privát vagy nem nyilvános kategóriába helyeztem a videokat. Ezzel is lehet védekezni az un. "észrevétel" és egy esetleges kifogás ellen. Mert vannak jogtulajdonosok, akik nem foglalkoznak vele, mert anyagod vagy annak egy része nekik is reklám. De ha Te nagy nézettséget, mi több pénzkeresést akarsz, akkor menjél biztosra, csak saját anyaggal dolgozzál.

Ha a YouTube-ról szeded a nyers matériát: Előfordulhat, hogy a jogtulajdonos olyan videot töltött fel, melynek zenei és video tartalmának/vagy csak az egyiknek/ felhasználását letiltotta. Ezt a YT servere kiszűri és megirja Neked és ez még nem figyelmeztetés, csak üzenet, hogy az a valami jogvédett, szüntesd meg a szabálytalanságot. Ha pl. a zene az, akkor az egész video zenéjét leveszi totál halkra, nem élvezhetőre. Ezzel ő lepasszolja a felelősséget, a jogi vitákat rendezd a jogtulajjal. Ha fennhagyod a videot és nem rendezed az ügyet, akkor jön a figyelmeztetés. Ha számodra kedvezően megegyeztetek, kérés a YT felé és akkor ujra feltöltheted a videot. És még számtalan variáció létezik.

A YT helyett feltöltheted a VIMEO-ra is, oda hetenként 500MB-ot ingyenesen és az nem olyan szigoru.

2014. okt. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!