Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nincs net, szolgaltato nem...

Nincs net, szolgaltato nem segit. Otlet?

Figyelt kérdés
1 ora ota nincs net. Kihuztam mar a modemet, reseteltem is, de meg mindig nincs. Kozcetlenul nem tudom radugni a kabelre mert nem er el odaig. Mi legyen? Egyik infos baratom egy regi hasonlo esetben ppoe-vel magyarazott vmit. Erre esetleg beugrik vkinek a megoldas? Ot most nem tudom felhivni.

2014. okt. 14. 20:15
 1/6 Tengor ***** válasza:

Mivel a hiba sem világos a megoldás sem lesz rá így.

Első körben ki kell deríteni h nálad v. a szolgáltatónál van-e a hiba. Ezt anélkül, hogy közvetlenül rádugnál egy gépet nehéz lesz megállapítani.

Szólj egy szakinak, hogy nézzen rá, aztán vagy megcsinálja v. biztossá válik, hogy a szolgáltatónál van a gebasz.

2014. okt. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szolgaltato azt mondta, hogy volt hiba a mi kornyekunkon ma de mar javitottak. Kozben radugtuk a nagy gepet a kabelre vhogy es azon volt net, tehat nalunk a gond. Csak arra emlekszem h volt mar ilyen gondunk es az infos ismerosom mondott valamit arrol h vmi uj halozati kapcsolatot kell beallitani ilyen ppoes dologgal es akkor sikerult, remeltem errol beugrik vkinek mert en mar elfelejtettem :/ egyebkent a szerelo 3 napon belul jonne annyit meg nem tudok varni...
2014. okt. 14. 21:24
 3/6 Tengor ***** válasza:

Ha PPPoE kapcsolttal csatlakozol (van felhasználóneved és jelszavad) akkor valóban létre kell hozni a gépen, amit közvetlenül csatlakoztatsz. Ezen kívül még MAC cím klónozásra is szükség lehet, ha ezt igényli a kapcsolat.


Mivel eleve rossz lehet a gép beállítása is, még mindig nem nyert bizonyosságot, hogy valóban nem nálad van a hiba.


Keress olyan szakit, aki hamarabb mozgósítható!

2014. okt. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, végül megoldódott a probléma :)
2014. okt. 17. 12:17
 5/6 Tengor ***** válasza:
Hogy?
2014. okt. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Annyi, hogy amikor ide a kérdést kiírtam, akkor már jó néhányszor próbáltam beírni a 192.168. 0.1 -et a böngészőnkbe, de az istennek se akarta megnyitni, ezért nem tudtam haladni...

Aztán megint reseteltük a routert és akkor sikerült, és onnan már csak be kellett állítani a dolgokat.

(Nem tudom, a PPOE hogy került képbe, valószínűleg máskor, másik problémára mondta azt :D)

Mindenesetre köszi a segítséget!

2014. okt. 18. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!