Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnék saját HTML...

Hogyan tudnék saját HTML oldalhoz üdvözlőhangot illeszteni? Tuđna valaki esetleg egy saját, tutibiztosan működő mintát linkelni?

Figyelt kérdés

Webprogramozás házihoz szeretnék egy ilyet alkalmazni. Annyit kívánnék beletenni a már meglévő dolgokba, hogy a saját magam írta HTML-t, ha Webböngésző megnyitja, egy rövid, pár másodperces hangfájlt (lehet WAV, MP3, OGG, bármilyen formátum, amit éppen lehet) lejátszon az oldal betöltődése után.


Meg lehet ezt oldani HTML-ben, vagy MAX. Javascript használatával (ha nagyon szükséges)?



2014. okt. 18. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:

HTML5-ben van <audio> tag:

[link]


Az alatt csak valamilyen böngészőbe beépülő médialejátszóval vagy Flash segítségével tudod megoldani.


A Javascript csak mindezek vezérlését hivatott elősegíteni.


Például van a JWPlayer:

[link]

ez automatikusan választ a Flash illetve a HTML5 lejátszás közül.

2014. okt. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval HTML4 környékén nincs lehetőség háttérzenére, indulóhangra, ilyesmikre, semmilyen megoldás?
2014. okt. 18. 16:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Légyszi sehogy.
2014. okt. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Szóval HTML4 környékén nincs lehetőség háttérzenére, indulóhangra, ilyesmikre, semmilyen megoldás?"

Mint írtam:

"Az alatt csak valamilyen böngészőbe beépülő médialejátszóval vagy Flash segítségével tudod megoldani."


De egyébként egyetértek a #3-as hozzászólóval: automatikusan zenét elindítani egy weboldalon zavaró dolog a látogató számára (hallgatja a kedvenc nótáját a rádión és egyszer beleordít egy zenélő honlap...)

2014. okt. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mint ahogy utaltam is rá : "egy rövid, pár másodperces hangfájlt"

Ill. üdvözlőhangról írtam, nem kifejezetten zenéről.


Konkrétan ahhoz kéne, hogy egy rövidke és egyszerű szöveges stratégiai játékot csinálok (tudom, van akinek házihoz ez is maximalizmus, de ez jött ötletnek), és ahhoz tennék be pár hangeffektet (ajtó záródás, pohárcsörgés, ilyesmik). Olyasféle játék HTML-ben, mint pl. ez : https://www.youtube.com/watch?v=Ub2F0zXtaLU - természetesen nyílván egy jóval normálisabb nyelvezettel.

Nem abban az értelemben raknék bele zenét, amire átlagban gondoltok elsőre.

2014. okt. 18. 18:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezért mondtam: Flash.


Keresel olyan Flashben készült MP3-lejátszóalkalmazást, ami tud automatikusan indulni.


Az előbb említett JWPlayer is tud (például: [link] ).


Vagy itt egy másik:

[link]


Ha a lejátszóalkalmazáshoz nem lenne külön Javascript-könyvtárja, ami beillesztené a lejátszót a HTML-kódba (mert manuálisan kissé körülményes a különböző böngészőértelmezések miatt), erre van az SWFObject:

[link]

ami Javascripttel elvégzi a Flash beimplementálását a HTML-kódba.

2014. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A Flasht inkább kihagyom. Még ha meg is csinálnám, JÓL, akkor is jó nagy karót kapnék érte.... és jogosan.

Miért? : Mert nyílván a tanár sem szeretni, ha csontrafagy a gépe, és kiég az operatív memória ;)

2014. okt. 18. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!