Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok saját weblapot...

Hogyan tudok saját weblapot publikálni ingyen úgy, hogy ne változzon semmi a nevében?

Figyelt kérdés
Mondjuk hogy akarok egy weboldalt aminek pl www.mindennapom.hu a neve. Nem akarom, hogy valami más név is bele kerüljön, (pl mindenkilapja.mindennapom.hu, vagy blog.mindennapom.hu) és nem akarom az ilyen oldalak előre beépített kinézeteit használni. Már megvan a HTML fájl, de a nyílvánossággal még nem tudom megosztani. Az se baj ha csak akkor elérhető az oldal ha be van kapcsolva a gépem.

2014. okt. 15. 21:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell vásárolnod a domaint. Aztán vehetsz hozzá tárhelyet is és akkor nem baj, ha nem megy a géped.
2014. okt. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem oda írni, hogy ingyen.
2014. okt. 15. 21:44
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

ingyen nem adnak semmit.. vagyis de a .uw és hasonlókat :D

[link]

2014. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha ingyen kell, akkor már el is felejtheted. A domain nevet regisztrálni kell (1-2000 Ft/év) és mindig meg kell újítani, hogy ne vesszen el.
2014. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De egy domain tulajdonképpen egy szerver, ami biztonságosan tárolja az én weboldalamat, azért kerül pénzbe. Viszont, ha engem nem érdekel, hogy elveszik minden ha valami történik a gépemmel, akkor ez a számítógép is tud üzemelni egy egyszerű kis szerverként. (amúgy az nem számít hogy a .hu helyett mi van, lehet .com, .uw, .kisegér is)
2014. okt. 15. 21:53
 6/18 anonim ***** válasza:
mindenkilapja.hu is lehet?
2014. okt. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

dot.tk

G.

2014. okt. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Drone007 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ezt hol és kitől hallottad:

"De egy domain tulajdonképpen egy szerver, ami biztonságosan tárolja az én weboldalamat, azért kerül pénzbe."

Mart aki ezt mondta neked, az alaposan félrevezetett. A domain név az nem egy szerver, és nem azonos a tárhellyel sem (legyen az a saját géped, vagy egy szerverteremben lerakott gép egyik mappájában lévő tárhely). A domain név az egy azonosító, amit te bérelsz éves turnusokban. Ezzel azonosítják az a helyet, ahol a látogatóid a honlapodat fogják elérni. Azért kell fizetned, hogy ez a domain bejegyzés bekerüljön egy nagy egyetemes adatbázisba a többi domain név mellé. Ez nem ingyenes a .tk domain név sem ingyenes, csak az első évben, mert utána fizetni kell érte.

Saját gépeden weboldalt üzemeltetni pedig ostobaság. Ezt több válasznál már kifejtettük, hogy miért nem éri meg.


Az ingyenes megoldások sem ingyenesek, csak nem pénzt adsz értük, hanem valami mást, a hosztoló oldalt reklámozod (pl enoldalam.uw.hu) vagy reklámhelyet adsz egy banner formájában. Ráadásul az ingyenes oldalak tárhelyeinek komoly korlátjai vannak.


Ha viszont elszánod magad, hogy kifizetsz egy minimális fenntartási összeget, akkor sok szenvedéstől megkíméled magad. pl.:

[link]

Egy évre 2508 Ft-ért megveheted a micro csomagot.

Ennél olcsóbb nincs, és egyszerűbb se, és fejfájást sem kapsz attól, amikor a sok okos magyarázza neked, hogy mit hogyan lenne jó csinálni.


Sok sikert!

2014. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

> De egy domain tulajdonképpen egy szerver, ami biztonságosan tárolja az én weboldalamat, azért kerül pénzbe.


Nem. A domain egy cím. Amit a DNS szerver irányít - megfelelő beállítás esetén - a honlapod tárhelyének IP-jére.

2014. okt. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Ez nem ingyenes a .tk domain név sem ingyenes, csak az első évben, mert utána fizetni kell érte. "

4 éve használom a mai napig egy weblaphoz, simán megy, egy fillért nem kért.

G.

2014. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!