Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tenda router probléma! Újonnan...

Tenda router probléma! Újonnan vásárolt routerünket hiába csatlakoztatom a megfelelő módon az asztali géphez, nincs bejövő internet! A hálózat ikonján piros X látható, emiatt konfigurálni sem tudjuk! Mit szóltok?

Figyelt kérdés

Azt írja, hogy egy kábel nincs megfelelően csatlakoztatva.

Kiegészítés: a kábelek működnek, másik routerrel is próbáltuk, annál meg azt írja ki, hogy azonosítatlan hálózat, nincs érvényes IP konfiguráció. Viszont hiába írok bármit a böngészőbe, a lap nem jeleníthető meg...



2014. okt. 20. 12:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 A kérdező kommentje:
Próbáltam már az 1.1 végű számsorral is! Ugyanez a helyzet!
2014. okt. 20. 15:17
 52/83 Tengor ***** válasza:
És ha 192.168.2.1 vagy 192.168.3.1 a vége v. épp 192.168.150.1, mert valaki úgy állította be? Nem véletlenül az alapértelmezett átjárót kérdezem.
2014. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:

tp link esetében azért szürke ai internet ikonod mert nincs beállitva a routered


DE AZ ISTEN SZERELMÉRE ÍRD MÁR LE NEKÜNK MILYEN MODEMED VAN ?


vagy honnan jön ki az internet kábeled ?

2014. okt. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 A kérdező kommentje:

A TP-Link alján nincs feltüntetve az alapértelmezett átjáró, csak ez: [link]

felh. név: admin

jelszó: admin


ezt az oldalt sem hozza be!

2014. okt. 20. 15:25
 55/83 Tengor ***** válasza:
Az imént már csináltál egy képet az ipconfig /all parancs eredményéről. Ott kellene, hogy írjon "Alapértelmezett átjárót".
2014. okt. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
akkor reseteld le a tp link routert a kis reset gomb segítségével
2014. okt. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 A kérdező kommentje:
Nálam a falból jön a kék színű kábel, a modem nem nálam van, hanem a szomszédban! De egy rendszergazda ismerősünk megnézte, azt mondta, hogy alkalmas a megosztásra, jó a kábel is! Itt bénázott vele egy fél napot, de ő sem jött rá, hogy mi lehet a gond! Tőle kaptuk kölcsönbe a TP-Linket, ami nála otthon tökéletesen működött! (Nincs itthon a szomszéd, nem tudom megkérdezni a típusát a modemnek!)
2014. okt. 20. 15:34
 58/83 Tengor ***** válasza:
Eeeeh... és ezt 6 oldalnyi szenvedés után nyögöd csak ki? Hívjatok egy igazi szakembert, aki látott már ilyent és az majd beállítja. (milyen rendszergazda az, akinek fél nap egy két elemből álló hálózat összerakása?)
2014. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 A kérdező kommentje:
Pontosan azért írtam ki a kérdést, mert gondoltam itt van olyan, akivel ez előfordult már, vagy látott ilyen problémát! Már tényleg mindent megpróbáltunk: reset, új kábel, másik router, össze-vissza kötés, modem átnézés és újraindítás, márcsak az maradt hátra, hogy visszaviszem szépen ezt a Tenda márkájú rettenetet, és kicseréltetem valami megbízhatóbbra, DE mit érek vele, ha ez a kölcsön TP-Link sem működik??? Vagy veszek új hálókártyát! Vagy mittudomén.... >:-/
2014. okt. 20. 15:46
 60/83 Tengor ***** válasza:

Azt itt sem fogja senki megjósolni, hogy a szomszédnál milyen a hálózat felépítése. Olyan szaki kell, aki kimegy, ránéz és tudja, hova kell nyúlni és nem kötöget össze-vissza.

Amíg az alapok bizonytalanok, addig nagyon nehéz bármi okosat mondani rá.

2014. okt. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!