Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kik tiltják le a különféle...

Kik tiltják le a különféle mozgalmak facebook profiljait?

Figyelt kérdés

Az internetadó ellen felszólaló emberek profilját letiltották. A tolvajkergetők profilját a napokban már kétszer is letiltották.


Hogyan működik ez? Ha kellő számú ember bejelenti, akkor letiltják szó nélkül?


Hol van a híres amerikai demokrácia és szólásszabadság?


Ez egyértelműen annak a megsértése, ráadásul az amerikaiaknak most pont az lenne az érdekük, hogy a kormány ellen tüntetők minél több szót kapjanak.


Akkor hogyan lehet betiltani ilyen szócsöveket egy pillanat alatt?


Kik a facebook moderátorai? Magyarok? Vagy bérmoderátorok indiából akiknek lövésük nincs mit tiltanak ki, csak ha kellően sokan jelzik, akkor inkább letiltják?


Hogyan működik ez?



2014. okt. 24. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem politika függő.(hála istennek)

A facebook szabályait ha elolvasod nem használható sok dologra pláne nem mozgalmak-gyűlöletkeltések és hasonló létrehozására.Jelen pillanatban nincsen netadó nincs meghatározva hogy mennyi lenne az annyi csak tervezet van.Erre létrehozni egy profilt és "rágalmazni" bárkit szabályba ütköző.Mint magán ember a véleményedet kifejtheted egy leendő vélt vagy valós ok miatt.

Létezik facebook magyarország ahol magyar moderátorok ülnek és hidd el hogy senki kedvéért nem csinálnak olyasmit amiért az anyavállalat perelhető lenne.

"Hol van a híres amerikai demokrácia és szólásszabadság? "

hidd el hogy éppen amerikában nincs,ha fele ennyit huhognának mint nálunk szokták ahol állítólag nem lehet akkor a gatyájukat is leperelték volna.Na ez az amerikai demokrácia. Mielőtt még azt hinnéd hogy a netadó mellett voksolok ne tedd mert én sem akarom és én leszek az első aki kimegy az utcára ha bevezetik.Ezt csontnak szánták mint a betörők ha betörni indulnak hadd rágódjon az eb rajta amíg kirámolnak.

2014. okt. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az világos, hogy a NAV botrány miatt van, de attól függetlenül érdekelt, hogy egy teljesen más profilú csoport, mint a Tolvajkergetők, csak azért mert egy eseményt megosztottak, rögtön letiltják.
2014. okt. 24. 12:52
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Már írtam hogy a gyűlöletkeltést szankcionálják.A tolvajkergetőkkel csak az a probléma hogy "minden ember ártatlan amíg be nem bizonyosodik a bűnössége",erről vitatkozni nem akarok.Olvasd el a facebook szabályzatát amit elfogadtál és nem lesz kérdésed.
2014. okt. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A Tolvajkergetők oldalával most nem volt semmi gond, 70k like, és kiraknak egy eseményről megosztást, és letiltják őket.


Nem vitatkozni akarod, de ellentmond annak, hogy eddig nem volt gond, amikor közzétesznek tolvajokat, de ha egy megmozdulás eseményét megosztják, rögtön tiltják őket.



Azt meg naivitás feltételezni, hogy majd csak akkor kell tiltakozni a netadó ellen, amikor már megszavazták. Pont, hogy most kell, ezért is dobta be a kormány, hogy milyen reakciót vált ki. (A NAV botrány mellett.)

2014. okt. 24. 13:10
 5/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt itt van a válasz a kérdésedre.

[link]

2014. okt. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

:) Pont most olvastam. Még mielőtt belinkelted.

(Logikus lett volna ott kezdenem...)

2014. okt. 24. 13:33
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem értettél meg ha naivnak titulálsz.

Én kizárólag jogi oldalrol fogalmaztam meg és a facebook szabályaira hivatkoztam.Nincs netadó de hiszti az van.Melyik szankcionálható? hát az ami van.

Ha betörésre készülök azért még nem ítélhetnek el.Ha te ezt megtudod és elmondod ország világnak akkor még rágalmazol.Ez a demokrácia ha tetszik ha nem.

A netadó ha nem csak egy tervezet lesz hanem felterjesztik a parlamentbe na akkor lehet tiltakozni.

2014. okt. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Ha betörésre készülök azért még nem ítélhetnek el"


Te inkább tartsd távol magad a jogi dolgoktól, hogyha ilyen baromságoakt hordasz össze. De elítélnek, hogyha lebuksz, hogy betörésre vagy más bűncselekményre készültél.

2014. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ebben nem értünk egyet, mert én pont azt mondom, hogy már csírájában lázadni kell az ilyen tervezet miatt. Ez (internetadó) egy ostoba, a visszájára elsülő dolog. Aki nem látja át, - a törvénytervezet kitalálójára gondolok -, hogy az internetet - =végtelen tudásbázist -nem visszafogni kell, adókkal, hanem pont ellenkezőleg. A világ attól ugrott hatalmasat, hogy ez a világméretű fórum, eszmecsere, tudásbázis, könyvtár, és a végtelenségig lehetne folytatni, mi mindenre jó, szabadon bárki rendelkezésére állt és áll, számos tanulmány leírja, hogy a gazdaságot élénkíti, fejlődést hoz. Aki akkora barom, hogy ennek gátjába áll, azt középkori módszerekkel kell a hatalmából elkergetni, máglyán elégetni. Ez nem lehet kérdés.

Ahogy egyes szuperhatalmak, a demokrácia fő szó-szólói drónokkal lőnek agyon terroristákat, én ennek a törvénynek a kitalálóját a társadalom és a gazdaság elleni terroristának tartom és minden eszközzel meg kell óvni tőle a társadalmat.

Nem túlzás azt állítani, hogy el kell távolítani a törvény kiagyalóját és támogatóit.


Én azt mondom, hogy már az ötlet felvetésekor is minden lehetőséget meg kell ragadni, hogy elvessék, mert ha már megszavazták, eggyel kevesebb esély van az elvetésre. A naivitást arra is értem, hogy naiv az, aki nem veszi komolyan az ilyen ostoba fideszes törvényjavaslatokat, hiszen 2/3 mellett, ez gyakorlatilag már eldöntött kérdés, itt maximum abban lehet bízni, hogy kihúzzák a fejüket egymás seg*éből és megértik, hogy ez súlyos következménnyel akár politikai bukással is járhat.


Jogi oldalról természetesen igazad van, de egy szélsőséges helyzetben, amilyen a mostani NAV botrányos, fidesz ellenes helyzet, a jog nem feltétlen az első, ezzel nem azt akarom mondani, hogy jogellenesen kell tiltakozni, de még elvileg demokráciában élünk, ahol alapelv a szólás szabadsága.

2014. okt. 24. 14:48
 10/13 anonim ***** válasza:

ma 14:11

Megtaláltam. Ott van te nagyokos, hogyha a bűncselekmény előkészületében részt veszel, akkor büntethető vagy.


Az előkészület

11. § (1) Ha e törvény külön elrendeli, előkészület miatt büntetendő, aki a bűncselekmény elkövetése céljából az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő feltételeket biztosítja, az elkövetésre felhív, ajánlkozik, vállalkozik, vagy a közös elkövetésben megállapodik.

2014. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!