Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy URL Cím átírása teljesen,...

Egy URL Cím átírása teljesen, úgy hogy azt jelenitse meg amit amúgy is, hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm küldött egy linket egy ijesztős oldalról, de egyáltalán nem az volt a link neve, és bedőltem neki. Ezt szeretném megtanulni

2014. okt. 29. 14:15
 1/5 Tengor ***** válasza:
tinyurl_com (_ helyett pont)
2014. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ilyen oldalakat énis találtam, de így a kész url-ben benne van az oldal neve vagy valami szarság, az egészet nem lehet teljesen megváltoztatni valahogyan?
2014. okt. 29. 14:42
 3/5 Tengor ***** válasza:

A címet valamihez kötni kell.

Viszont ha a link html-ben van, akkor a <a href="link">ide akármit írhatsz</a> eredménye "ide akármit írhatsz" szöveg lesz, és a link, meg amit beleírtál. Így elrejthető a link és első ránézésre meg lehet vele téveszteni másokat.

2014. okt. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nemnagyon értem sajnos a 2. hozzászólót.

Röviden azt akarom hogy pl:

Bemásolok valakinek egy linket pl: [link] (Ez az a rész amit én szabok meg teljes egészében) és ez a link egy www.macska.hu oldalra vigyen, vagy bármi más linkre, és csak addig irja a kutyát amig rá nem kattint, majd a böngészőben veszi csak észre h ez egy másik oldal. Tuti hogy lehet ilyet de nemtudom hogyan:S

2014. okt. 29. 17:31
 5/5 Tengor ***** válasza:

Ha tiéd a www.kutya.hu, akkor onnan mindent át tudsz irányítani a www.macska.hu-ra.

Ezen kívül mint írtam ha HTML a környezet, akkor a linket meg lehet írni úgy, hogy látszólag a más legyen. Persze a legtöbb böngésző kijelzi a valódi címet.

2014. okt. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!