Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért töltik fel a videók...

Miért töltik fel a videók többségét az nCore-ra . Mkv formátumban?

Figyelt kérdés

Most sorozatban 4 filmet .mkv formátumban fogtam ki.

Persze a VLC az felismer mindent a világon, de nem merem kiírni őket lemezre, mert félek, hogy a DVD lejátszó nem ismerné fel(mert pl. a .mp4-et sem ismeri fel a miénk)...



2014. okt. 30. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:

mert abba könnyedén beágyazzák a feliratokat is akár, vagy a több nyelvet (persze aviba is belehet)

az okostévék és média lejátszók pedig már támogatják többnyire

ha gondod van vele újrakódolhatod. erre több módszer is van, az egyszerű a freemake video converter. van jobb minőségű megoldás de ahhoz több program kell és összetett

2014. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert mkv -be rakják a nagy felbontású videókat...

Régen a DVD lejátszó csak DVD -t ismerte, aztán jöttek az XviD / DivX lejátszására alkalmasok...

Ma már MKV fájlok lejátszását natívan kezelik az új TV -k.

2014. okt. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. okt. 31. 08:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem túl régi a dvd lejátszód akkor tedd rá egy pendrájvra - szóval ha van a dvd-n usb cucc. Ha nem játssza le akkor sincs probléma. Ha már gondoltál erre akkor sorry.
2014. okt. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem kell ekkora feneket keríteni a dolognak! Légy kicsit határozottabb, bátrabb. :-) Írj fel egy azaz 1 lemeznyi mkv formátumú filmet, és tedd be a dvd-be. Ha lejátsza nyertél, ha nem, hát buktál 70-100 forintot a lemez árát. Max. ajándékozd el, vagy tedd el jobb időkre.

Hozzáteszem, az én régi sony dvd-m lejátssza. (de gondolom ez típustól is függ, illetve hogy lehet-e frissíteni a szoftverét, mert az enyémét lehet)


Ajánlom figyelmedbe a következő megoldásokat: pc-t rákötni a tévére és onnan nézni a filmeket, beszerezni egy médialejátszót (kb. 15 ezertől kezdődik újonnan).

2014. okt. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát az a 70-100 FT egy kicsit túlzás nem gondolod??

Ha nem tudnád, akkor 250-260 FT-ba kerül egy darab DVD, és az a szomorú, hogy a CD is, pedig heted akkora a kapacitása...

De akkor inkább veszek egy pakk újraírható DVD-t. :D

2014. okt. 31. 08:51
 7/9 BringaManó ***** válasza:
jó, a sarki trafikban persze nem 70 forint, de ha neten rendelsz, és nem egy darabot, akkor azért jóvval 70 alatt is lehet, pl. [link]
2014. okt. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Magam is csak az előttem szóló szavaival élhetek.

Neten rendelve (vatera, olx...) valóban 60-70 forinttól lehet kapni a dvd lemezeket.

Én verbatim-ot szoktam venni, az bevált.

De most őszintén! Ha 250 forintossal próbálod meg, szerintem az sem fog földhöz vágni.

Még egy megoldás, nézd meg a dvd leírásában, hogy milyen formátumok lejátszására képes. (ha nincs meg, a neten az is megtalálható)

2014. okt. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké. Kösz!
2014. okt. 31. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!