Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » T-Commal (szlovákiai vagyok)...

T-Commal (szlovákiai vagyok) kötöttem szerződést 300 mbps netre. A gondom az, hogy a routerem nem birja el. TP-LINK WR1042ND routerem van jelenleg. Milyen routert ajánlotok?

Figyelt kérdés

[link] Net/my-result/3898552588


Ennyit mérek le maximum. Egy idő utánn leesik 30 mbps-re, de azt egy router restart megoldja.


T-comtól azt az infót kaptam, hogy ez a router nem foja elbirni a 300-at, de egy hasonló árkategóriás asus elbirná (kb 7500 forint). Máshol meg azzal etettek, hogy a jelenlegi routerem csak 100-ig bírná (holott 170-et le tudok mérni vele. ), és ajánlottak egyet kb 23. 000 forintért.



2014. nov. 10. 17:46
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]

itt a jó link :)

2014. nov. 10. 17:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Gigabites LAN/WAN portja van, tehát vezetékes csatlakozás esetén simán elviszi az általad írt forgalmat.

Vezetéknélküli csatlakozás esetén 300Mbps sebességre képes.

Javaslom, hogy kikapcsolt WiFi és 1 db, vezetékkel csatlakoztatott kliens esetén teszteld a sebességet routerrel és route nélkül.


A hálózati kártyád is gigabites?

2014. nov. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

CPU limit. Hibába van ezen a routeren Gigabites WAN és LAN port. Hardveresen gyenge ahhoz, hogy ekkora netet kiszolgáljon. N -es routeren, -ha Wi-Fi -n csatlakozol hozzá- a valóságban amúgy se szokott jönni 150 Mbps se, ideális körülmények között. Sajnos ez a router vezetéken se fog tudni ennyit stabilan (talán az OpenWrt firmware segíthet ezen egy picit, de nem tudok rá garanciát adni).

7500 Ft -os router ezt egészen biztosan nem fogja megoldani a problémát (mivel hogy még Gigabites swich -el szerelt routert se láttam ennyi pénzért), ha vezetéken és Wi-Fi -n is akarod ezt a sebességet, akkor szerezz be AC szabványú routert.

2014. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Közben kipróbáltam direct az optikai modemre kötni a pc-t és ez lett az eredmény :) [link]

Kb milyen összegre számitsak, és ha tudsz akkor ajánlanál nekem valami megbizható márkát?

2014. nov. 10. 18:45
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Az legolcsóbb AC -s amit meg mernék venni, az szintén egy TP-Link:

[link]

Kb 30 eft

Persze nem úszod meg ennyivel, mert AC -s adapter is kelleni fog hozzá, mert sima N -es adapterrel csak N sebességre gépes.


[link]

(Ez egy újabb tizes)


Vezetéken persze simán vinni fogja a teljes 1 Gbps -ot is akár.

2014. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!