Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tényleg a terhelést nem bírja...

Tényleg a terhelést nem bírja az edigital.hu vagy direkt lekapcsolták, hogy ne legyen annyi kedvezményes vásárlás black friday miatt?

Figyelt kérdés
van itt informatikus aki le tudja pingelni hogy mi van?

2014. nov. 21. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:

ping [link]

ping: unknown host [link]

2014. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Amúgy szerintem ez csak vírus-marketing céllal csinálják, egy e-digitalnak simán meg kell hogy legyen a háttér infrastruktúrája egy ilyen promócióhoz, de így legalább minden második oldal le fogja hozni, hogy olyan nagy volt az érdeklődés az akciók iránt, hogy nembírták a terhelést...

2014. nov. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

:) a tartalék szerver

64 bytes from tartalek.edigital.hu (79.172.241.213): icmp_seq=30 ttl=58 time=11.1 ms

2014. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

szerintem is csak átverés, médiahack

elég szánalmas hogy képesek átverni a saját vásárlóikat ilyen pitiáner módon :(

eleve minek kellett 1 héttel korábban csinálni?

2014. nov. 21. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk lehet hogy valami rivális ddos al támadja.
2014. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"van itt informatikus aki le tudja pingelni hogy mi van?"


Nem ennyire egyszerű, hogy ha a ping megy akkor a szerver is, ha a ping nem, akkor a szerver biztosan nem. Például ki lehet kapcsolni a ping választ...

Én így a nap folyamán próbálgatom, és néha azért bejön. És igen, valóban túl lehet terhelni a szervert. Valószinűleg több tízezer lekérés van másodpercenként, a normál néhány/néhány tíz lekéréshez képest. Bőven megeshet, hogy a szervert nem erre méretezték, akkor ilyeneket csinálhat, ez hasonló, mint egy DDoS támadás.

Az "élő" boltok is hasonló szinten halnak be ilyenkor az USA-ban, csak ott a nagy fizikai tömeg miatt. Ott is csak korlátozottan engedik be az embereket.

2014. nov. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én is erre gondoltam először, hogy ez van ha sokan akarnak bejutni, de fb hozzászólásokat olvasva azt láttam hogy már éjfélkor elkezdődött ez és azóta tart, pedig akkor nem lehetett akkora terhelés, edigital szerint a korábbi teljesítmény ötszörösét állították be, ami pedig azt jelenti hogy egy szokványos karácsonyi roham ötszörösét ki kellett volna bírnia hajnalban, amikor a tizedére-századára esik a netes forgalom
2014. nov. 21. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!