Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nektek milyen volt az első...

Nektek milyen volt az első internetetek? (90-es évek)

Figyelt kérdés
Érdekelne, csupán kíváncsiságból kérdezem, hogy kinek milyen sávszélessége volt. Kíváncsi vagyok mennyit fejlődött a sebesség az évek során.

2014. nov. 21. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Betárcsázós, talán 56 kbps. Ez az előző évtized elején volt. (Én fiatal voltam, a családban másnak meg nem nagyon volt igénye ilyesmire. De 1-2 Mbps is volt már, jó drágán. Vidék...)
2014. nov. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

kiskoromba kaptam mindennap egy óra internetezést a szüleimtől, ez alatt az idő alatt kb 6-7 weboldalt sikerült betölteni és átolvasni.. :D

('88-as vagyok, 7-8 éves koromba volt gépünk már, kb ilyenkori az emlékem max 1-2-vel idősebb lehettem)

2014. nov. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Amikor először kerültem kapcsolatba az internettel, az 33.6-os modemes kapcsolat volt... 15 gépre leosztva, középiskolában :) Jó, akkor még alig voltak képek, azoknak is alacsony volt a felbontásuk. Windows 3.11, Netscape Navigator, de főleg mIRC. Ez úgy nagyjából 1995-6...
2014. nov. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát az a 90-es évek már 2000 körül volt, de természetesen axelero-s feltöltőkártyás betárcsázós. Szerelő kijött, bekötötte a telefonvonalat, NT-t meg egy ócska modemet, te meg az újságárusnál vettél egy kártyát amivel mondjuk 25 órán át tudtál netezni (gáz volt, he elfelejtetted megszakítani a kapcsolatot). Akkor olyan, hogy torrentezés meg ilyesmi termsézetesen szóba sem jöhetett, Kazaa nevű szoftverrel tudtunk mp3-akat letölteni - egy agyontömörített szám úgy 10-20 perc alatt jött le (szóval egy teljes album olyan 2 óra alatt).
2014. nov. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ilyen 20kb/s-es letöltésekre emlékszek, de akkoriban egy 10MB-s fájl már nagynak számított..

ma meg sírok, ha csak 4-5MB/s-el jön a letöltés, amikor tudna 15-el is.. :D

2014. nov. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Először anyám munkahelyéről interneteztem, 3.5kByte/s-el szedtem le a Netscape Navigatorral a dolgokat (driverek, UT1-hez modok, pályák).

Itthon egy 56k-s modem volt először, jó kis Conexant softmodem (jobban terhelte a processzort, és sajnos gyenge CPU volt mellette...:), általában 33kbps-el csatlakozott a szolgáltatóhoz (kezdetben Inter.net feltöltőshöz, majd a későbbiekben freestarthoz, volt olyan jó). Régi szép idők, mikor ha 5kByte/s-el jött a Kazaa-ról a zene, már örömtáncot jártam:)

2014. nov. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Betárcsázós, 33,6 kbps modemmel (~1996 körül).


Érdekes, a sebességet vagy a pinget nem is igen figyeltük (most már minden tizenéves gamer/torrentezős vérpistikinék ez a vesszőparipája), mert lényegtelen volt, türelmesen megvártuk míg letöltődik a cucc - ráadásul a Matáv (a T-Home elődje) éjszakai kedvezményt adott: 150 Ft-ban maximalizálta az éjszakai netezés árát.

2014. nov. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gugu Gabor ***** válasza:
Itthon: Freestart modemes net és matáv 150Ft os kedvezmény heti párszor.. régi "szép" idők
2014. nov. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én a betárcsázós korszakból kimaradtam, 2004-ben lett először otthon internetem, 64 kilobites ADSL. Hozzátenném, a koleszban előtte megabites netünk volt, szóval ahhoz képest kicsit lassúnak tűnt :D de fél éven belül emelték 128 kilobitesre, az akkor már egész emberinek tűnt.

De érdekesség képpen: 2008 táján pár hónapot máshol töltöttem, és csak mobilnetem volt. Vidéken, faluban. Hogy "papíron" mekkora volt az átvitel sebessége, azt nem tudom, de gyakorlatban olyan 1 kilobájt/mp. körül mozgott, és havi fél giga volt a limit.

2014. nov. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
betarcsazos!!!!! ;) a freemail oldalt kb 8-10 perc alatt toltotte be.....jah es matav-os sz@r percdijas, draga neten volt. ezert este 10-tol neteztem csak kb hajnal 1-2 ig.....de reg volt ;)
2014. nov. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!