Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az lehetséges, hogy az új...

Az lehetséges, hogy az új 8dbi-s antenna rosszabb, mint ami volt (7dbi)?

Figyelt kérdés
Volt a routerhez (tenda w309r) alapból antenna (7dbi), vettem hozzá tp-link 8dbi-s antennát, és olyan, mintha rosszabb lenne.

2014. nov. 24. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

lehet, most én is tenda routerrel szívok, szórakozik és ki be kapcsolgatja a modemhez a net elérést, folyamatosan szakadozik :D


Egyébként tenda annyira nem szereti a tp linkes antennát.

2014. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a routert is visszaviheted, mert ezkről a tenda márkájú cuccokról nincs jó véleményem. Én rengeteget szivtam velük, hol volt net hol net és ezt játszotta velem már vagy 5db.
2014. nov. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tenda nem éppen a legjobb márka routerek terén.

Az első hozzászóló hülyeséget ír: "a Tenda nem szereti a TP-LINK-es antennát"

Egy Wifi eszköznek teljesen mindegy milyen antenna van rajta,a lényeg az hogy azon a frekvencián működjön az antenna mint a router. (2,4-es eszköz nem fog működni 5G-s antennával,és ez fordítva is igaz.)


Kérdésedre a válaszom: Azért tűnik rosszabbnak,mivel az a 1dBi plusz nyereség nem számít soknak. Inkább ha házon belül akarsz nagyobb lefedettséget elérni,vegyél Wifi repeatert (jelerősítő,access point)de abból semmiféleképpen ne Tendát.

2014. nov. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de 2.4 ghz-eset vettem, és műszerrel mértem a jelerősséget, az antennával egy vonalban (hogy a legerősebb jelet kapjam) és többszöri mérés után nagyobb dB veszteséget mutatott.
2014. nov. 26. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!