Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a youtube videózással...

Ha a youtube videózással pénzt szeretnék keresni (vagyis youtube partnerré akarok válni) akkor annak mi a menete?

Figyelt kérdés

Az oké, hogy kell egy saját csatorna, meg sok feliratkozó és néző, de maga a partnerré válás az hogyan történik?


Igazság szerint én több verziót is halottam.

Olyat is olvastam, hogy ha sok nézőm van, akkor a youtube egy idő után e-mailban értesít, hogy partnerré akarok e válni, de olyat is halottam, hogy ha partner akarok lenni, akkor nekem kell valami oldalra beregisztrálni.

Ja igen, meg valami Google Adsense fiókról is halottam.


Pontosan akkor hogy is van ez? Ha valaki ennek a folyamatnak a lépéseit felvázolná azt nagyon megköszönném.



2014. dec. 7. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A csatorna alkalmasságának ellenőrzése és a bejelentkezés:


• A fiókbeállításaid Bevételszerzés lapjáról indul a buli.

Akkor válhatsz Youtube partnerré, ha a fiókod jó állapotban van, és korábban nem tiltották le rá vonatkozóan a bevételszerzési lehetőséget.


• kattints a Fiókom engedélyezése lehetőségre.

• Kövesd a lépéseket a YouTube bevételszerzési szerződés elfogadásához.


Eltérő üzenetet láthatsz akkor, ha fiókod nem használható bevételszerzésre. Szükség van az AdSense-fiókkal összekapcsolásra is, ha szeretnéd megkapni a videóidból származó bevételt. Mindenről itt olvashatsz magyarul bővebben: [link]


Youtube értesít emailben: igen, automatikusan felajánlja, ha nagy forgalmat generálsz.


DE, van más lehetőség is, amikor egy MCN-hez csatlakozik valaki, vagyis egy olyan, több csatornát menedzselő céghez, mint itthon pl. ezek: Star Network, Special Effects Media, Bug Tv. Ők több-kevesebb szolgáltatással többet nyújtanak annál, amikor önállóan válasz YOutube Partnerré. Növelik a nézettségedet, ezáltal a bevételedet, van olyan MCN aki a csatornád optimalizálását és menedzselését is megteszi helyetted, akár stúdiót is biztosít időnként, stb. stb.


Mit ne használj a videóidban? Hiába jók a videóid, ha ezek benne vannak, nuku partnerség:


nem használhatod bevételszerzésre az olyan videókat, amelyek az alábbiak bármelyikét tartalmazzák, ha nem rendelkezel az adott anyagot létrehozó vagy gyártó személy kifejezett engedélyével:


• zene (például feldolgozás, zeneszöveg vagy háttérzene);

• grafikák és képek (például fényképek és művészeti alkotások);

• filmből vagy TV-műsorból származó részletek;

• videojátékok és szoftverek képi anyagai. Kattints ide a további részletekért;

• élő előadások (például koncert, sportesemény vagy show-műsor).

2014. dec. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2

Hálás köszönetem a válaszért!


Egy fontos kérdésem még lenne a végével kapcsolatban.


Én háromféle videót csinálnék.


1. Filmbemutatókat, filmkritikákat ahol egy filmből vágok össze jeleneteket és a videó alatt folyamatosan a hallatszik ahogy magyarázok. Időnként ez alá zene részeket is bevágnék.


2. Tipikus játékvideókat ahol a képernyő sarkában látszódok, és persze itt is folyamatosan magyarázok illetve mondom a véleményem miközben játszok.


3. Olyan videókat, ahol a kamera előtt ülve magyarázok valamit.


Ezek közül van olyan amelyik nem használható bevételszerzésre?

2014. dec. 8. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Mind használható bevételszerzésre, ha nem vágsz be jogvédet képi vagy hanganyagot, ergó a filmet ne vágd be...


Viszont gondold át, mert én tudom hogy PewDiePiet vagy akárcsak Szirmaiékat nézve ez könnyűnek tűnik, hisz ők sikeresek, meg jól is csinálják, de szórakoztatóan dumálni a kamerába, és ezt jóra pörgősre megvágni azért nem olyan könnyű...van olyan érdekes személyiséged dinamikus hangod, és vágó valamint operatőri tehetséged hogy ezt értelmesen vidd?


A partnercégek megkeresésére nem érdemes várni, nem jók sokmindenre főleg amíg kicsi vagy....csak simán aAdsense és nyomjad....

2015. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
de ezekből már annyi van hogy dunát lehetne rekeszteni velük..
2015. jan. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a filmreszlet vagy zene pl. oktatasi-, tajekoztasi celt szolgal, akkor van, amikor engedik hasznalni. Pont ezert engednek filmkritikakat, jatekok lejatszasat bemutato videokat, de nincs altalanos szabaly.


Pl. bizonyos MCN-ekhez pont azert erdemes csatlakozni, mert szerzodesben vannak egy jatek kiadoval, es a naluk megjelent vegigjatszasok jogi ugyei mar el lettek intezve.


Filmeknel mas a helyzet. Szint minden uj film jogait mar kezelik a youtube-on, ezert azokat nehezen tudod hasznalni, de pl azok trailereit talan, foleg, ha par filterezesi, tarnszformacios trukkot is beviszel - azt meg neha atengedi a youtube content ID rendszere. Nagyon regi filmeknek, fuggetlen filmeknek, stb. sokszor nincs jogkezeloje Youtubeon, ezert tudjak oket feltolteni(pl. Bud Spencer filmek, millio van fent magyarul).


A Content ID talan a zeneknel a leghatekonyabb...szoval ott nem nagyon tudsz labdaba rugni. A youtube letrehozasi eszkozokben van audio directory, amibem rakereshetsz egy adott zenere, es megnezheted, mit enged a jogtulajdonos. Pl. majka zenejet engedik hasznalni azzal a feltetellel, hogy a videod elott reklamok jelennek meg, amibol termeszetesen Majka kap penzt.

A legkevesbe probelmas a vlog video, nyomjad neki. Ha nem is fogjak sokan megnezni, te sokat tanulsz belole es erdekes emlek lesz par ev mulva.

2015. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!