Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha veszek egy műszaki nélküli...

Ha veszek egy műszaki nélküli autót, amit én már OT-nek akarok papírozni, akkot mi ennek a menete? És mennyibe fog kerülni így? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Egy Lada lenne, 31 éves, 1200 ccm-es. Jelenleg nincs rajta műszaki, én meg előbb ki akarom pofozni, és utána OldTimernek vizsgáztatni, és OT rendszámot rá. Így nem kell eredetiségvizsga, olcsóbb a biztosítás, és 5 évente kell vizsgáztatni.
2014. nov. 19. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon félre érted ezt az egész OT dolgot, mert ennek nem a fillérbaszóskodás a lényege.
2014. nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem az a lényege, tudom, hogy évi 8000 km-ben maximalizálva van a használhatósága, tudom, hogy nem fognak bármilyen roncsot elfogadni. Ez csak amolyan party kocsi lenne, amivel néha elmegyünk ide-oda, valamin itt a városban heti 1-2x elmegyek ide.oda. Évente van itt is felvonulás, oda is lehetne menni, meg a környékbeli felvonulásokra is. Azért nem akarok egy olyat, amit 2 évente kell vizsgáztatni is, mert kinlódás is, meg a fenntartása is egyszerűbb. Alkatrészem az van hozzá, szinte minden kopórészből több is, kivétel nélkül eredeti CCCP, úgyhogy ha netán valami meghibásodik, azt is tudom cserélni. Szélvédő van első-hátszó, első oldalablak, tükrök, lámpák, stb. Persze ha valami netán elromolna, biztos olyan pont nem lenne... Na de mindegy. Ha meglátnátok a környezetemet, rájönnétek, hogy nem csak pénzsajnálatból akarnám, de hazudnék, ha azt mondanám, nem játszik közre. Alapból teljesen régiségmániás vagyok, az egész ház tele van régebbinél régebbi tárgyakkal. :D
2014. nov. 19. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van egy '80-as évjáratú Nagypolszkink.

Mindenki kérdezte, miért nem OT-sítjük.

Mert ugyan felújított, de nem 90%-os gyári állapotú, és nem fizetünk érte 90ezret.

Most az éves biztosítása 11ezer (tavaly 9 volt), a súlyadó kb 6ezer.


Szóval szerintem nem éri meg, mert többe kerül a felújítás, és nagyon szigorú a vizsga.


Ja, kiállításra mi is visszük, mert csak hobbiautóként van használva. Most már évente kb pár száz kilométert megy maximum.

Most volt műszakin, nem volt kínlódás, megnézte a férjem a guminyomást, a folyadékokat, lemosta, és vitte. Átment simán.


Szóval azért nem kell OT-síteni, mert szereted a régi dolgokat.

2014. nov. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb ha beméssz a Közlekedés Felügyeletre és megmondják.
2014. nov. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!