Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 500/100 Mbps internetem van....

500/100 Mbps internetem van. Tegnap kötötték be. A feltöltési sebesség nagyon jó 100 Mbps. A letöltés viszont csak 300. Az UTP (CAT5E) kábel közvetlenül a Gigabites, de régi Tenda hálózati kártyába megy (semmi router). Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Azért kellett a Tendát a Gigabyte GA-MA770-UD3 v2. 0 PCI-E csatlalakozójába tennem mert az alaplapi LAN csak 10/100-as. (Többi ide tartozó hardver:Samsung EVO SSD, AMD Phenom X4) A Tenda elég régi gyártású és talán gagyi is. Nagy nehezen vadásztam le hozzá drivert is.

Esetleg maga az alaplap az ami "bekevar"? A szolgáltató "sara" lehet? Ezeknek a kérdéseknek a megválaszolásához szeretném kérni a segítségeteket!



2014. dec. 10. 12:32
 1/9 Tengor ***** válasza:
Az 500/100 a maximumot jelöli. A garantált mennyi?
2014. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt konkrétan hirtelen nem tudom, de azt hiszem belefér ez a 300.Gyors voltál :)
2014. dec. 10. 12:37
 3/9 anonim ***** válasza:
CAT5E csak szakszerü bekötés esetén tudja a gigabitet.
2014. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem:

Garantált letöltési sebesség 200 Mbit/s

Garantált feltöltési sebesség 50 Mbit/s

Köszönöm szépen az eddigi válaszaitokat!

Szóval, akkor a szolgáltatónál lehet a kutya elásva?

2014. dec. 10. 12:51
 5/9 anonim ***** válasza:

"Szóval, akkor a szolgáltatónál lehet a kutya elásva?"

Nem biztos.

Ahogy #3-as is írja. A kábel sem biztos, hogy tökéletes.

De a régi hálókártya is gond lehet szerintem, te is gyanakszol rá.


Az lenne a legjobb, ha ki tudnád próbálni egy másik számítógéppel vagy akár hálókártyával.

2014. dec. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jó ötlet kipróbálom.Persze ez a 300/100 is csúcs szuper nekem, de azért nagyon érdekel a probléma oka.

Köszi szépen neked is!

2014. dec. 10. 13:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha optikán vagy akkor az esetek 99%-ban modem vagy számítógép probléma okozza a lassulást! ha optika csak a központig vagy a ház elosztójáig van bekötve akkor viszont lehet másik oldalon is a gubanc. :) kérj el egy laptopot valakitől és kösd rá! ha ott nincs gond akkor a tenda a hibás. sok sikert
2014. dec. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Gigabites ethernet port van az alaplapodon, telepítsél hozzá frissebb drivert, a letöltések között az Illesztőprogramok alatt található Realtek LAN Driver-t telepítsed

2014. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden hozzászólónak, a sok segítséget!

Próbálkozom :)

2014. dec. 10. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!