Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi 50/30-as internetnél a...

Loner kérdése:

Digi 50/30-as internetnél a speedtest mérése alapján kb.5/12! a le/feltöltési sebesség! A gépen van linux is, ott jó a net, csak Win alatt lassú. Mi lehet a probléma? Van valami ötlet?

Figyelt kérdés
HP CQ-57 a gép, Win7 home van rajta,+linux. TP-link 841N router. előtte T-home-os net volt.A t-home-os nettel tökéletesen hozta, a 10/mbps-t. A váltás óta sosem volt jó. Próbáltam a hálózati beállításokat alapra állítani, de semmi változás. Vezetékről, és wi-fi-ről is ugyan ez a helyzet.

2014. dec. 11. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia.


Ötlet mindig van. Ha Linux alatt jól működik akkor gyakorlatilag a hiba forrását lecsökkentettük a Windows -ra. Itt több lehetőség van:

1. kevés a gép erőforrása (memória mennyisége?)

2. valami "all-in" vírusirtó tevékenykedik, és folyamatosan csüng/szkenneli a hálózati adatforgalmat.

3. összeszedtél valami adathalász/elemző szoftvert ami saját magán engedi csak át a hálózati adatforgalmadat, és ezért lassú.

2014. dec. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Időközben annyi történt, hogy lesikáltam a winfost, format C:, és tejlesen szüz telepítést csináltam,Na így már eléri a 20/15-öt, ami még mindig messze van attól, amit Linux alatt mérek, de azért több mint volt. Ami még eszembe jutott ezzel pakcsolatban, hogy amikor régen egyszer szolgáltatót váltottam, szintén hasonló dologba futottam, akkor is lassu volt az új net, de másik gépről jó volt. Most is egyértelmüen a szolgáltató váltás után esett le a net sebessége, de csak Win alatt. Viszont az ujratelepítés után nem hiszem, hogy szabadna lenni különbségnek. Mivel még semmit nem telepítettem, és úgy próbáltam, így nem tudom, hogy mi foghatja... :(
2014. dec. 14. 16:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha valaki ilyenbe futna esetleg, megírom, hogy megoldódott a probléma. Egy korábbi verzióra cseréltem a hálózati kártya, és a Wifi driverét, és azzal tökéletes lett a sebesség. Valószinű előtte sem volt jó, csak azt a sebességet, amit az a szolgáltató nyújtott, azt úgy is tudta, ezt a gyorsabbat meg már nem. Úgy látszik, nem mindig a legújabb a legjobb :)
2015. okt. 9. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!