Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hálózati kártya beállításai?!...

Csacsi2 kérdése:

Hálózati kártya beállításai?! Mit, hogyan?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő lenne:

Mit jelentenek a következő beállítások és hogyan konfiguráljam?

[link]

net

Fiberpower 30 Dinamikus ip kiosztás


Azon okból kérdezem, mert a napokban rendszeresen (10percenként) elmegy a netkapcsolat és csak a "Kapcsolat javítása" -val jön rendbe!


Szinte mindent kipróbáltam, és tanácstalan vagyok.

Vírusírtó/tűzgfalat újratettem (ESS8)

Resetáltam a modemet (Webstar EPX2203)

Windows hálózatot javítottam:

-internet protokol alaphelyzetbe

-Winsock fix (katalógus) alaphelyzetbe

-DNS Cache kiürítés (flushDNS)

-DNS újraregisztrálása (registerDNS)

-Hálózati cím lekérése (renew)

-kriptográfia,ssl,https (alaphejzetbe állítása)

-Eredeti Host fájl visszaállítása

Vírusírtót lefuttattam (ESS+Malwarebytes)

Karbantartást futtattam (Ccleaner)

Registry ellenőrzést

Driverek -el semmi gond (eszközkezelő) a lehető legfrissebbek és "hibátlanul működik"

Variáltam a DNS címekkel (auto,szolgáltató,google)


TCP/IP beállításnál esetleg valami? Netbios stb?!(most alapon van)

[link]


Mivel eddig nem jelentkezett ilyen hiba és beállításokat nem változtattam így fogalmam nincs mi okozza. Eseménynaplóban nincs hibajelentés.

Ami párszor előfordult már, hogy "szemaforhoz rendelt határidő lejárt" és nem tudott címet ígényelni a DHCP kiszolgálótól. Jelenleg ez a hiba sincs a naplóban. Bérleti jogot (Ipconfig /all) a szolgáltató csak egy napra adta (3 napra szokta).


Elképzelhető hogy tűzfal szakítja meg? Valamelyik beállítása rossz (túl erős védelmi szint)?

[link]

Szolgáltatónál lehet hiba? Esetleg a modem nyűglődik? Egyszóval mit hogyan állítsak hogy kizárjam a beállítási hibákat esetleg mit tehetek még?

Válaszokat, ötleteket, tippeket előre is köszönöm!



2014. dec. 11. 10:57
 1/1 A kérdező kommentje:

Megoldódni látszik a probléma, Valószinü szolgáltatónál volt a gond, tegnap óta rendben van (és nem ártott ezt-azt frissítenem sem) de ezen kívül érdekelne még mindig a helyes beállítása a hálózati kártyának (100mbps)

Kábel

Upc FiberPower30

Dinamikus

[link]

és az hogy a Netbiost engedélyezzem v. tiltsam?

[link]

2014. dec. 12. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!