Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a francért van ezaz oldal...

Mi a francért van ezaz oldal tele reklámmal?

Figyelt kérdés

Bevallom, nagyon nagyon régen használtam adblock nélkűl az internetes böngészést. Mindig, minden eszközre találtam megfelelő blokkolást, szerencsére.

Androidon tableten és telefonon az UC broswert használom adblock kigészítővel. PC-n chromera és mozzilára is volt, van is adblokc plusz, edge.

Sajnos egyik kedvenc telefonos böngészőm az opera mini (de mint ahogyan észre vettem, már az összes…) egyszerűen egy reklámot sem blokkol tovább. Egy hulladék lett így szerintem.

Crhome-ot , mozzilát nem használtam sosem telefonon, tableten mert nem volt reklám blokkolás sehol.

Viszont találtam egy szuper programot ma. Az adblock plusz alkalmazását androidra. Host alapon kell vele blokkolni, de tökéletesen működik wifivel. Annyira jól, hogy eltűnttek még az alkalmazásokból is a reklámok. Ez nagyszerű! Persze eddig is lehet az alkalmazásokon belűl védekezni ellenük azzal ha kikapcsoltuk az adatforgalmat.

Mi a véleményetek erről? Szerintetek nem undorító ez a rengeteg reklám mennyiség???

Értem én, hogy ez biznisz de ez még is csak túlzás. Lényegesen esztétikusabbak az oldalak és gyorsabban is tőltenek be reklámok nélkül. Legalább is szerintem.



2014. dec. 13. 20:21
 1/6 Argloss ***** válasza:
Azért van tele minden reklámmal, mert idő, pénz és energia üzemeltetni az oldalakat, létrehozni alkalmazásokat, amiket az emberek ingyen használhatnak, néhány zavaró reklámért cserébe. Nyilván te sem szeretsz ingyen dolgozni.
2014. dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alapállapotban mindenhol tiltva vannak a reklámok, mert kezelhetetlenek tőlük az oldalak, elédugrik, kattints rá, vírusos a géped, töltsd le, stb. Ezek mondjuk éppen a rosszabb fajta hirdetések.

Néha azonban engedélyezem, mert Youtube-on ha már tudok, segítek pár centtel egy-két videósank és rákattintok a hirdetésre. Aztán ilyen engedélyezett állapotban feljönni a gyakorira... oldalt, alul és felül, középütt, a válaszok között, kérdések között, mindenhol csak reklám. Értem én, hogy élni kell valamiből, de ez már túlzás, úgyhogy a gyakorin (mint az összes másik oldalon) állandóan blokkolom a reklámokat.

Telefonon UC Browsert használok, + az AdAway alkalmazást (root kell). Bal oldalon a kutyás vagy a Nicki Minaj szerű rettenet nős Delina(?) reklámot, illetve alul egy reklámcsíkot nem tudok kilőni, az összes többit viszont igen. Ezek is idegesítenek, de jóval idegesítőbb lenne, ha mind ott lenne, így felőlem maradjon az az egy-kettő.

2014. dec. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én root nélkűl az UC-hez letőltött gyári blokkolóval és a letőltött adblock app-al más böngészőkkel ugyan ezt értem el. A tátot szájú festett néma kacsa maradt, meg az a korcs ami szintént pislog…

Humor forrás, hogy jön oda az a dög? (soha nem kattintottam még rá.)

2014. dec. 13. 20:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van, a reklám már elveszítette az eredeti szerepét, ugyanolyan termék lett, mint a hamburger és a bankkölcsön. Egy ilyen lapnak, mint ez, az elsődleges szerepe, hogy reklámbevételt szerezzen, ne hidd, hogy bárki is egy billenytyűt lenyomna azért, hogy itt kérdezgethess. És szintén sajnos, a gátlástalan megrendelők és programozóknak köszönhetően az internet lényegében már eljutott oda, hogy adblock funkció nélkül használhatatlan.

Egyrészt értem én, hogy egy portál bevételt szeretne, de adblock nélkül szétdurran az agyam, ha meglátom az oldalt: mi a megoldás? (nem kell meglátogatni)

(tegye fel a kezét az, aki nem szeretné egy oszlopra felrángatni és lassú mozdulatokkal kibelezni az izgő-mozgó reklámok kitalálóit, megrendelőit és leprogramozóit...)

2014. dec. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Argloss ***** válasza:
Én nem használok hirdetésblokkolót. Egyedül az egész ablakon megnyíló hirdetésektől dobom el az agyam. Amelyik oldalon ilyen van én azt például meg se nézem többször. Használhatnék blokkolót is, de szerintem egyik oldal sem ér annyit...
2014. dec. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem ér annyit?

Nem a weboldalnak tennél jót hanem magadnak.

Szerintem az hogy a böngészőhöz adj egy párszáz kilobayteos kiegészítőt nem olyan nagy fáradalommal járó művelet.

2014. dec. 14. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!